1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем со синхронизација на саатот (time.windows.com)

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од GetSchwifty, 22 Февруари 2020.

 1. GetSchwifty

  GetSchwifty
  Intern

  15
  6
  22 Февруари 2020
  Машко
  Ќе ги испозамарам за сите пари дури не го средат проблемов :)
   
  На Маша му/ѝ се допаѓа ова.
 2. gamon

  gamon
  On your way to fame

  506
  507
  15 Септември 2014
  bekrija
  не се замарај, мене ми снемуваше интернет со сати на оптиката, ме поврзаа со инжинерите и ми зборуваа глупости како 8 оделение да се, после 1,5 месеца излезе дека имаат проблем со линковите кон надвор. Не си троши ни време ни нерви, нит ќе го опраат нит знаат како
   
  На GetSchwifty и Oktar им се допаѓа ова.
 3. Avid

  Avid
  Guru

  4,478
  6,729
  21 Јануари 2009
  @GetSchwifty не ги слушај, упорниот клеца, не губи надеж
   
  goranzoran, Oktar и на GetSchwifty им се допаѓа ова.
 4. GetSchwifty

  GetSchwifty
  Intern

  15
  6
  22 Февруари 2020
  Машко
  И покрај упорноста, не ми го решија проблемот. Ужасии.
   
 5. krema

  krema
  Professor

  10,714
  10,278
  24 Јуни 2009
  Машко
 6. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,646
  13,004
  2 Август 2012
  Машко
  Кажи им на тоа цреповите дека им се блокирани сите портови под порт 1024.

  Кажи им "Флегма вака велит"!

  Или нека ти дадат IP адреси кои ќе работат преку нив.
   
 7. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,669
  10,940
  23 oктомври 2012
  Машко
  Не им кажувај ништо такво друже, дезинформација е ова. Се надевам на време го сопрев членот од ваква изјава. Флегма братче, што е со портава и каква врска има. Само сервери користата порти под 1024, клиенти користата над таа порта. Ако мислиш дека НТП 123 е блокирана, тотално е небитно, он е клиент не е сервер па други да се закачуваат на него.
   
  На ARMac му/ѝ се допаѓа ова.
 8. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,646
  13,004
  2 Август 2012
  Машко
  Ништо...

  Земи оган запали ме да се сторам пепел. Корона ова корона она, да не се внимавало.

  Се посипувам со пепел. Ги измешав брзините..


  [edit]
  И не може да се едитира оригиналната порака. Животе....
   
  На Avid и Oktar им се допаѓа ова.
 9. Avid

  Avid
  Guru

  4,478
  6,729
  21 Јануари 2009
  Не се нервирај, и просечните грешат.
   
  На moongose му/ѝ се допаѓа ова.
 10. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,646
  13,004
  2 Август 2012
  Машко
  Сфатив, глуп сум.
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...