1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем со симнување

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Paloski Marko, 21 Септември 2011.

 1. Paloski Marko

  Paloski Marko
  Intern

  28
  7
  5 ноември 2008
  Машко
  Не знам зошто кога симнувам фајлови од интернет преку линкови (rapidshare,megaupload,hotfile ...од сите страни па дури и од microsoft) не ми се симнуваат туку застануваат на пола и не продолжуваат.Ако фајлот е поголем од 100 mb нема шанси да се симне успешно,само фајлови до 90-100 mb ми се симнуваат сите.А преку торент се се симнува. Пробав и на гугл хром,експлорер,мозила.. и со донлоад менаџер сегде исто ..:S Имам интернет од one неограничен со 8Mbps , на speedtest ми дава 66ms, 6.34 mbps донлоад и 0.52 mbps аплоуд.. Што е проблемот ??
   
 2. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,529
  1,197
  8 Декември 2009
  Download Accelerator Plus ти треба тебе или исчисти регистри.
   
  1 person likes this.
 3. Paloski Marko

  Paloski Marko
  Intern

  28
  7
  5 ноември 2008
  Машко
  со DAP исто несакаше, ги исчистив регистрите и вчера пуштив се снима се,али денес пак исто повторно ги исчистив регистрите, но не се симнува :S:S.. Во што може да е проблемот ?? ://
   
 4. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,282
  892
  8 Мај 2010
  Машко
  Тебе уствари ти треба Internet Download Manager и немаш гајле.
   
 5. Paloski Marko

  Paloski Marko
  Intern

  28
  7
  5 ноември 2008
  Машко
  Прочитај горе, напишав дека и со IDM истото го прави ..://
   
 6. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,282
  892
  8 Мај 2010
  Машко
  Фрли го компјутерот не ти чини :/
   
 7. stefan_v

  stefan_v
  On your way to fame

  1,422
  601
  3 Мај 2010
  Машко
  Можно е вирус да е причинител(Кај мене ова беше).
  Пробај со лаптоп на истата мрежа. Ако е исто, викни ги од One.
   
 8. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  On your way to fame

  4,841
  880
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
  Избриши ( или онеспособи) го антивирусот ( доколку го имаш ), анти спајверот, огнениот зид.

  Преземи ComboFix, скенирај, среди се` што е за средување.

  После тоа преземи TuneUp, па среди ги работите и со него.

  ComboFix ќе го одстрани моменталниот малициозен софтвер ( доколку го имаш ), а TuneUp ќе го среди потенцијалниот проблем.

  Провери ја оваа комбинација, па изложи резултати.
   
 9. Paloski Marko

  Paloski Marko
  Intern

  28
  7
  5 ноември 2008
  Машко
  Ако ти дадам конфигурација би го променил мислењето ...

  @fuUuUzZzZy
  Сега правам па ке видиме резултати .. фала однапред ..
   
 10. shooter#1mk

  shooter#1mk
  Intern

  64
  3
  19 Мај 2011
  Јас го имав истиот проблем се јавив и ми кажаа дека удрило гром во некоја антена :LOL:. Можно е да не е кај тебе проблемот.
   
 11. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,529
  1,197
  8 Декември 2009
  Каква антена
   
 12. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,282
  892
  8 Мај 2010
  Машко
  cool story bro.
  Tвоите мора да се ненормални што ти зеле некој добар компјутер, јас би ти дал една 3ка да се учиш :/

  Нема да престанат глупавите теми на овој форум :/
   
 13. shooter#1mk

  shooter#1mk
  Intern

  64
  3
  19 Мај 2011
  Не ми кажаа. :)
   

Сподели

Вчитување...