• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проблем со сервер за CS1.6

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,289
28,599
kalco.ru
imam server za counter ali mn mi secka i nemoze da se igra
vo sto e problemot i kako da si namalam lag?
fala:)
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Чекај, да разјасниме, имаш сервер за кантер на твојот компјутер дигнат или на сервер?
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Колкави ти се перформансите на тој компјутер? Колку имаш рам, каков интернет имаш ... има многу фактори од кои зависи брзината на серверот и колку ЛАГ ќе се има на него.
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
ako ti e slab kompjuterot, i imas slaba konekcija, poveke od 2 ke nemozat da igraat(ke ima premnogu lag)
Eve na primer, jas kreiram server,(dedicated) imam 512mb ram, 1mb brzina na internet, so toa ubavo ke igraat maksimum 4 na serverot, a da ne zboram za poveke...
 

[E]xPose[D]

Баниран/a
9 јули 2009
75
4
Кога ке го стартираш серверот ке притиснеш CTRL+ALT+DELETE да ти се отвори Таsk Manager и после во Process ке го најдеш hlds.exe десен клик на него SET PRIORITY и HIGH.
Нема ич лаг да имаш на серверот :D
POZ !
 
  • Ја почнал/а темата
  • #9

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,289
28,599
kalco.ru
Проблемот е Решен темата затворена...сепак фала за помошта:baknezh:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,030
Мислења
854,803
Членови
29,640
Најнов член
Hellena09
На врв Дно