1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем со Ryzen PC

Дискусија во форумот 'Процесори, матични плочи и меморија' започната од CykaBlyat, 10 Август 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  749
  830
  2 Март 2011
  Машко

  Значи следен чекор ти е појако напојување и пробај пак.
   
 2. CykaBlyat

  CykaBlyat
  Intern

  159
  47
  22 oктомври 2016
  Се мачам на видео игри
  И то мие во план
   
 3. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,675
  3,003
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
 4. CykaBlyat

  CykaBlyat
  Intern

  159
  47
  22 oктомври 2016
  Се мачам на видео игри
  Моментално никаков
   
 5. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,465
  5,025
  21 Јануари 2009
  ама ама ама
  Ако нешто имаме научено од форумов и искуства и читање на интернет е дека секаков вид на проблем со компјутерот може да дојде од секоја компонента. Макар и да е тоа ретко.
   
  На DelphiUser му/ѝ се допаѓа ова.
 6. CykaBlyat

  CykaBlyat
  Intern

  159
  47
  22 oктомври 2016
  Се мачам на видео игри
  Нез зошто да би бил CPU,да не работи на Turbo а да работи на base clock 100% нормално,нешто чудно ми пајѓа,иначе пробав истото напојување со постара машина
  athlon x2 255
  9500gt
  и на него вади blue screen и во BIOSот ги кренав волтите на CPU и појке нема проблем и закочваше цел PC и бев приморан да ја underclocknam графичката околу 200мхз на core и на memory за да добијам стабилна машина
  Сега имам уште поголемо сомненине на напојувањето
   
  На DelphiUser му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,465
  5,025
  21 Јануари 2009
  океј.
   
 8. CykaBlyat

  CykaBlyat
  Intern

  159
  47
  22 oктомври 2016
  Се мачам на видео игри
  сакав да напишам
  и појке нема проблем а закочваше цел PC
   
  На DelphiUser му/ѝ се допаѓа ова.
 9. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  749
  830
  2 Март 2011
  Машко
  Лол битолчани. Претпоставувам сакаше да кажеш: 'повеќе нема проблем. Претходно блокираше компјутерот'.
   
  GGTT1, StefAngel и на Peceto им се допаѓа ова.
 10. CykaBlyat

  CykaBlyat
  Intern

  159
  47
  22 oктомври 2016
  Се мачам на видео игри
  Не блокираше ништо, закочваше, freeze-оваше како сакаш не е битно.битно е да се напрај пцто
   
 11. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,465
  5,025
  21 Јануари 2009
  Ми се допаѓа како тоа недоволно добро објаснуваш некои работи а сепак правиш дистинкција помеѓу блокирање и закочување/фризови.
  Дали и сега имаме недоразбирање и сакаш да кажеш дека не правело ниту една од овие 3 работи?
  Толку ли е тешко да се потрудиш да пишуваш како што треба, со нормални зборови, интерпункција итн?
   
 12. CykaBlyat

  CykaBlyat
  Intern

  159
  47
  22 oктомври 2016
  Се мачам на видео игри
  Да,од телефон е тешко да пишиш "како што треба" и да пишам "како што треба" не ми менва ништо не пишам есеј
   
 13. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,046
  645
  28 ноември 2015
  Машко
  Менува
   
  На kirems и Avid им се допаѓа ова.
 14. kirems

  kirems
  Intern

  32
  14
  28 Април 2015
  Машко
 15. CykaBlyat

  CykaBlyat
  Intern

  159
  47
  22 oктомври 2016
  Се мачам на видео игри
  Наместо да кажат шо е проблемо со компјутеро кажват оти не пишам тука правопис тое македонска работа
   
 16. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,046
  645
  28 ноември 2015
  Машко
  Однеси го на сервис компјутеро
   
 17. gamon

  gamon
  Gaining Experience

  382
  383
  15 Септември 2014
  bekrija
  Не ти работи и ти смрзва оти пино 123 мози не е контактиран убо или пак кондезаторо ц23 не работи како треба. А да не си го акнал компјутеро?
   
  На Avid и StefAngel им се допаѓа ова.
 18. CykaBlyat

  CykaBlyat
  Intern

  159
  47
  22 oктомври 2016
  Се мачам на видео игри
  Незнам дали си сериозен или не,иначе не не е компјутеро акнат
   
 19. CykaBlyat

  CykaBlyat
  Intern

  159
  47
  22 oктомври 2016
  Се мачам на видео игри
  Го однесов на 4 сервиси вчера и никој нејки да го проба оти "незнајме шоможи да биди"
   
 20. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,465
  5,025
  21 Јануари 2009
  Прво, се имаш изнаспамано во темава, 50 поста се твои од 100. Во само првите 2 страни имаш 6-7 дупли постови и еден ТРИПЛ ПОСТ.
  Второ, пишуваш многу глупаво и тоа смета, нервира и прави проблеми во комуникација.
  Трето, 20 души ти помогнаа и ти пишаа мислење, ниту се заблагодари ниту ништо, 1-2 ти пишавме за твојата некохерентност и наеднаш влзе во butthurt mode.
  Четврто и најважно последно рече дека се сомневаш во напојувањето а и други ти пишаа нели, логичен чекор е дека треба да пробаш со друго напојување и да не` известиш ама очигледно сеуште го немаш направено тоа, и што да праиме сеа ни у меѓувреме, да ти баеме?
   
  На CBB_6, Gaston, JunkieMKD и уште 7 други им се допаѓа ова.
 21. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  985
  2,222
  28 Јануари 2017
  Машко
  Да те исправам, квадрупл се вели?

  2019-08-17_14h43_11.jpg
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,465
  5,025
  21 Јануари 2009
  Не ме исправаш, јас не стигнав да проверам 3 и 4 страна, пишав само прва и втора ги проверив. Триплот му е на втора.
  Еве ти најде и друг бисер :D
   
 23. Derof

  Derof
  Intern

  88
  44
  16 Јануари 2016
  Машко
  Човекот е загрижен за компјутеро незнам оти му замерувате за дабл трипл постови .
   
 24. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,095
  3,013
  2 Септември 2012
  Машко
  И после па купвајте Рајзени, ко ви зборав златен Интел море... :)
   
  На Pane-G и Tenny им се допаѓа ова.
 25. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,046
  645
  28 ноември 2015
  Машко
  Да супер секоја генерација нова матична а иста архитектура.
  Прашај ги луѓето што имаат 7700к колку им вреди сега процесорот.
  За тие пари што си дал за 4 јадрен процесор ќе си земел 2600 и б450 и ќе си немал никаков проблем.
  Те поздравувам со 2700х на томахавк.
   
Слични теми
 1. rippermkd
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,583
 2. zipi123
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  1,122
 3. ntb91
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  698
 4. rippermkd
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  257
 5. Мино Андревски
  Одговори:
  78
  Прегледи:
  6,227
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...