1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем со рутер

Дискусија во форумот 'LAN // WAN // MAN // PAN // CAN' започната од alexandar11, 11 Март 2019.

 1. alexandar11

  alexandar11
  Gaining Experience

  352
  177
  11 Јануари 2010
  Имам TL-WR740N и наеднаш снема интернет на мобилен. Го приклучив директно со кабел од модем на лаптоп и има интернет, а кога е на рутерот постојано трепкаат сијаличките.
  Го исклучив неколку минути и после пак истото, поврзано, а нема интернет.
  Ова ми се има случено неколку пати и после еден ден два сам се среди не ќе да е работата за нов.
  Секогаш не можам да чекам сам да се среди и чаре нешто? Останува да го ресетирам, ама тоа оставам како последно.
   
 2. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,385
  11,588
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Тоа треба прво да ти биде, следно би било мајстор или канта.
   
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Astro

  Astro
  Guru

  6,253
  8,651
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Тоа, и после тоа апгрејдирај фирмвер, можњш и DD-WRT ама малку меморија има тој рутер. Види само дали има понова верзија на фирмверот кај нив на сајт.
   
Слични теми
 1. Blagojce
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,042
 2. Phenomen2
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,182
 3. Kokta
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,248
 4. Mayson
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,117
 5. comakot
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  600
Вчитување...

Сподели

Вчитување...