Проблем со рутер

Дискусија во форумот 'LAN // WAN // MAN // PAN // CAN' започната од comakot, 11 Март 2018.

 1. comakot

  comakot
  Intern

  67
  15
  23 Февруари 2017
  Машко
  Па вака, веќе со години рутерот си тера арно во последно време почна да се исклучува сам дур ако дувне ветре над адаптерот па макар и да подмрниш малце продолжен кабел, и треба после со сати да го местам па за да се уклучи, имам пробано на нов продолжен кабел истотака и директ во штекер

  Некој да имал ваков проблем и поправка дали има или да барам од телекабел нов
   
 2. HardCorec

  HardCorec
  Unstoppable

  2,758
  3,588
  4 ноември 2013
  Машко
  Си пробал со нов адаптер?
   
 3. hipo

  hipo
  Practice makes perfect

  1,552
  1,270
  27 Јануари 2011
  Машко
  Провери го адаптерот со мултиметар или со друг адаптер како што ти пиша погоре @HardCorec
   
 4. Razor-mk

  Razor-mk
  Gaining Experience

  113
  59
  7 Јули 2013
  Машко
  Најверојатно е до струјата што иде во рутерот или адаптерот или
  она место каде што се вклучува џекчето во рутерот...
   
 5. comakot

  comakot
  Intern

  67
  15
  23 Февруари 2017
  Машко
  Пробано со друго кабелче од другар пошто со од кабелчето од wi-fi рутерот само трепкаше едно светло
   
 6. HardCorec

  HardCorec
  Unstoppable

  2,758
  3,588
  4 ноември 2013
  Машко
  Какво кабелче бре друже?
  Стави друг АДАПТЕР за НАПОЈУВАЊЕ на рутерот.
   
  На SiPy` и Razor-mk им се допаѓа ова.
 7. krema

  krema
  Professor

  6,552
  6,126
  24 Јуни 2009
  Машко
  Повикај пријател. :)
   
 8. comakot

  comakot
  Intern

  67
  15
  23 Февруари 2017
  Машко
  е то де мислев xD јас адаптерот го викам кабелче затоа и така реков
   
 9. krema

  krema
  Professor

  6,552
  6,126
  24 Јуни 2009
  Машко
  И што бидна, го најде ли проблемот!?
   
 10. hipo

  hipo
  Practice makes perfect

  1,552
  1,270
  27 Јануари 2011
  Машко
  Кабелчето од ист рутер ти е земено? Не сите рутери користат исто напојување. На адаптерот имаш информации за стујата што ја користи рутерот.
   
 11. krema

  krema
  Professor

  6,552
  6,126
  24 Јуни 2009
  Машко
  И ако стави напојување со обратен поларитет ќе биде Puff:cool:
   
Слични теми
 1. Ivicakmk
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  2,459
 2. Blagojce
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  959
 3. Kokta
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  943
 4. Mayson
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  900
 5. bobi2006
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  1,182
Вчитување...

Сподели

Вчитување...