• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Problem so Riskware

  • Ја почнал/а темата
  • #1

dreamer26

Intern
5 ноември 2007
14
0
posledono vreme kasperski mi najduva riskware, hiden data sending, c:\windows\sustem\rundll

i se javuva od vreme na vreme na period od 10min, nema delete samo deny i quarnatine, ama po izvresenata postapka pak po nekoe vreme ke se javi kako da go otstranam problemot? pozz
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,714
Мислења
831,177
Членови
28,707
Најнов член
Cranium167
На врв Дно