1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем со RGB на картичката

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од Mao, 29 Септември 2019.

 1. Mao

  Mao
  On your way to fame

  976
  509
  5 Јуни 2007
  Машко
  Здраво,

  Имам Gigabyte 1070 Xtreme Edition со RGB ама по се изгледа никако неможам со ниеден програм да го исконфигурирам. Биосот е најнов, од Гигабајт сајтот, незнам што би можело да биде проблем. Можеби некој тука имал искуство и знае како да се реши ова :)

  Фала однапред
   
 2. Boco1987

  Boco1987
  Gaining Experience

  126
  89
  25 Март 2017
  Машко
  А RGB Fusion или како и да им се викаше софтверот нивни го инсталираше ?
   
 3. Mao

  Mao
  On your way to fame

  976
  509
  5 Јуни 2007
  Машко
  Го инсталирав, сите ги инсталирав могуќи и пак нејќе :D
   
 4. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,402
  3,734
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
 5. Mao

  Mao
  On your way to fame

  976
  509
  5 Јуни 2007
  Машко
  [​IMG]

  Сите ги симнав, од ниту едно не проработи. Биосот на графичката е F3, да не треба да флешувам некој друг за да можам да го еб*авам ргб-то?
   
 6. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,402
  3,734
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Aj opuli ja vnatre da ne se otkaceni konektorite na ploca sto se za rgb i fanovite.
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Mao

  Mao
  On your way to fame

  976
  509
  5 Јуни 2007
  Машко
  Графичката си работи, свети, ама се мењаваат боите цело време. Кога давам команда пример да свети црвено преку програмиве не реагира, продолжува да си ги мења боите и така цело време ...
   
 8. TheMarshal

  TheMarshal
  Gaining Experience

  342
  455
  3 Јануари 2019
  Машко
  Ај види да не имаат посебен софтвер за контрола само на GPU RGB. Мене кога ме зезаше, најдов дека Asus има AURA (GPU Version) види нешто такво да не има и кај Gigabyte.
   
 9. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,442
  13,587
  23 Јануари 2008
  Манга
  Ако имаш и други софтвери за РГБ може да прават конфликт.
   
  На steelseries му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...