• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проблем со резолуција

  • Ја почнал/а темата
  • #1

kraljevski

Intern
4 ноември 2008
197
2
Standartno go vklucuvam PC i problem e toa sto rezolucijata se izmestila,a neznam dali e do grafickata(Asus gt 8500 512 mb) ili do monitorot( Philips 22" lcd 1680 x 1050 60 Hz) Monitorot ima edno malo dugme na pred (Input)go stnisnuvam i ima 3 opcii:AUTO,VGA i DVI,i sega na auto e OK a na VGA i DVI :no video input!
(a preku property-settings-resolution se e OK:1680 x 1050!)

I taka posle sekoj start isto:Input i se e Ok,epa od toa mi zdosadi!

HELP!!!
 

Атачменти

BSOD

Intern
5 јуни 2008
709
46
Standartno go vklucuvam PC i problem e toa sto rezolucijata se izmestila,a neznam dali e do grafickata(Asus gt 8500 512 mb) ili do monitorot( Philips 22" lcd 1680 x 1050 60 Hz) Monitorot ima edno malo dugme na pred (Input)go stnisnuvam i ima 3 opcii:AUTO,VGA i DVI,i sega na auto e OK a na VGA i DVI :no video input!
(a preku property-settings-resolution se e OK:1680 x 1050!)

I taka posle sekoj start isto:Input i se e Ok,epa od toa mi zdosadi!

HELP!!!
Драјверите за картата и за мониторот ти се најнови-инсталирани?
Со што кабел е врзан мониторот? vga ili DVI
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

kraljevski

Intern
4 ноември 2008
197
2
Drajverite kako se da e OK ,a pak ke gi preinstaliram.
A monitorot e povrzan so grafickata so sin kabel,ne sum siguren kakov e vga ili DVI
 

Garfield

Intern
9 декември 2007
277
5
Колку што гледам по нет овој монитор има DVI приклучок, и затоа за да немаш вакви глупи проблеми купи си DVI кабел и поврзиси го со него мониорот. Инаку со VGA приклучок и јас сум имал слични проблеми, а покрај тоа што нема да се малтретираш ќе имаш и по квалитетна слика.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

kraljevski

Intern
4 ноември 2008
197
2
Vo paketot ima 1 USB kabel,VGA a ubavo pisuva deka nema DVI kabel.Utre go nosam vo AMC i ako treba ke go dokupam

Thanks Guys!:bravo:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,751
Мислења
856,676
Членови
29,749
Најнов член
dukata
На врв Дно