1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем со рецепција на WiFi на iPhone 7 Plus во другата соба од станот

Дискусија во форумот 'Wi-Fi' започната од topic, 5 Јуни 2019.

 1. topic

  topic
  Intern

  23
  19
  29 ноември 2018
  Како што и вели насловот проблемот се јавува само кај тој телефон додека пак другите модели случајот не е таков
   
 2. shitpost101

  shitpost101
  Gaining Experience

  404
  294
  9 Февруари 2018
  Машко
  колку што знам т.е колку што имам читано на дискорд за 1+, 7 про има доста проблеми кој пробуваат да ги решат, можда со следен софтвер апдејт ке се среди.
   
  На topic му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,591
  2,407
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  @shitpost101 Прво треба убаво да се прочита името на темата пред да се постира.
   
 4. shitpost101

  shitpost101
  Gaining Experience

  404
  294
  9 Февруари 2018
  Машко
  Не ми е арно и мене со пола саат спиење, плус цел јутјуб со оне плус и се тоа во глава ми се врти, еве вака јавно се извинувам
   
 5. gamon

  gamon
  Gaining Experience

  392
  398
  15 Септември 2014
  bekrija
  Барај проблем кај мрежата, рутерот или другите уреди ипхоне нема ашанса да има проблем, има најдобар хардвер и софтвер.
   
 6. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  1,032
  1,154
  11 Март 2011
  Крени го рутерот на повисоко, пример 1,5 метри и види дали се подобрува сигналот. Претпоставка дека ти е ниско поставен како кај повеќето корисници и има еден куп пречки попат.
   
 7. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,099
  4,372
  4 ноември 2013
  Машко
  Три пати прочитав и ништо не разбрав...
  Дај нека преведи некој...
   
  На BlackOuttheWoRlD му/ѝ се допаѓа ова.
 8. BlackOuttheWoRlD

  BlackOuttheWoRlD
  Баниран/a

  360
  53
  10 ноември 2017
  Машко
  Изгледа има проблем од јабака,или пак ново рутерче да си земе во станот.
   
 9. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,099
  4,372
  4 ноември 2013
  Машко
  Изгледа до мене е, а?
  Абе и тебе ништо не те разбрав :oh:
   
 10. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,196
  3,275
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Легнувајте сите да спиете...
   
 11. Frozen.

  Frozen.
  Gaining Experience

  93
  82
  4 oктомври 2015
  Машко
  До телефонот и рутерот, очигледно дека рутерот не зрачи многу. Од друга страна со истиот модел на телефон (iPhone 7 Plus) Neotel рутер во друга соба да одев и то е то немав интернет, а со друг телефон беше ОК само послаб сигнал. Купив друг рутер сега е ОК.
   
 12. BlackOuttheWoRlD

  BlackOuttheWoRlD
  Баниран/a

  360
  53
  10 ноември 2017
  Машко
  [​IMG]
  1.решен проблем со микротик...едно вакво да си земеш
  2.Со оваа airfiber ќе имаш до вонка.. :)
  [​IMG]
   
 13. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,099
  4,372
  4 ноември 2013
  Машко
  AirFiber да стави дома и да го користи како рутер?
  Другар... немој бре вакви совети да делиш, жити се.
   
  Speedster, krema, bxxxn и на уште 1 им се допаѓа ова.
 14. BlackOuttheWoRlD

  BlackOuttheWoRlD
  Баниран/a

  360
  53
  10 ноември 2017
  Машко
  пак ќе може да си путша интернет каде сака :)
  друже дај совет,сум на план да земам микротик од бугарија.
  [​IMG]
  еве вакво сакам 2.4гхз да биде со повеќе дби,ќе се користи за слиент и ап.
   
 15. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,099
  4,372
  4 ноември 2013
  Машко
  Знаеш дека AirFiber кошта 1000 евра? (во зависност од моделот, има и поскапи)

  Отвори си нова тема па таму ке дискутираме за тоа што те интересира, нема смисла да е труеме темава.
   
  Последна промена: 6 Јуни 2019
  На BlackOuttheWoRlD му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. SarevD
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,476
 2. Banjifiko
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1,485
 3. jimmyMK
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  933
 4. Arabian
  Одговори:
  22
  Прегледи:
  1,139
 5. emet_
  Одговори:
  22
  Прегледи:
  937
Вчитување...

Сподели

Вчитување...