Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Проблем Проблем со random reboot на LG TV

StalkeR

Guru
5 декември 2009
5.388
6.548
Имам постар модел 32LN570 ама за цигански серии им брка работа, иако има одлична слика за годините.
Од пред НГ наваму приметив дека кога ке му текне се ресетира сам. Тоа се случува секој ден по 2,3 пати во просек.

Претходно бев со CA modul, моментално со рисивер но кога ги мењав направив фактори ресет.
Некогаш знае да влезе во loop и по 10 тина пати да прави така.
Извадив од него стикот за WiFi, hdmi од рисиверот без ништо значи и пак правеш така.
Некој искуство нешто, ако е ситна пара да се прави, ако не да се мења за друг.
Ско треба ке прикачам и видео.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
46.551
Мислења
964.842
Членови
34.923
Огласи
2.635
Најнов член
williamshakespeare30
На врв Дно