1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем со привилегии

Дискусија во форумот 'Microsoft Windows' започната од Freaker, 9 Јуни 2007.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Freaker

  Freaker
  Intern

  418
  8
  9 Април 2007
  Вака еден мој другар си стави wadsl од он нет и кога е на интернет си има посебно корисничко име без администраторски привилегии, проблемот е што многу често интернетот му паѓа и мора да го рестартира компјутерот а кога ќе падне интернетот му се губи и звукот windows не му го препознава звучниот уред, дали би помогнало преинсталација на драјвери или ќе мора формат, што мислите
   
 2. Alexandar

  Alexandar
  Gaining Experience

  2,514
  90
  21 Мај 2007
  Ако може малку појасно да го објасниш проблемот.
   
 3. Andrijeski

  Andrijeski
  Gaining Experience

  2,599
  64
  1 Март 2007
  Мислам дека му треба update на Windows-от.


  Не ми е јасно како темава има врска со Софтвер, заради тоа ја префрлам во Windows
   
 4. direktor.e

  direktor.e
  Intern

  608
  4
  6 Април 2007
  Definitivno Windows update. Go imavme istiot problem vo ENTERNET.
   
 5. Freaker

  Freaker
  Intern

  418
  8
  9 Април 2007
  Мислам дека update го реши проблемот засега интернетот не е паднат ниеднаш а иначе паѓаше на секој 20 минути. фала за советот
   
 6. Andrijeski

  Andrijeski
  Gaining Experience

  2,599
  64
  1 Март 2007
  Нема проблем :)

  Го имав истиот проблем пред околу 1 година па прво нешто на кое ми текна беше тоа :)
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...