• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Problem so pristap do particija D

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
Imam eden golem problem.Imam kaspersky antivirus 7 i odednas "polude" najde 43 virusi i nekako gi izbrisa.E sega se restartirese kompjuterot i koga vleguvam vo Local Disk C nemam nikakvi problemi a koga sakam da pristapam do Local Disk D mi se pojavuva edna poraka i mi bara da najdam nekakov fajl.ke prikacam slika pa ako nekoj znae sto e problemot odma neka kaze.Itno e
 

Атачменти

DF-1

Intern
13 септември 2007
98
2
Хмм, не би знаел што е, ама штом си имал вируси, најубаво формат на цел хард диск, а ако имаш важни податоци на него, обиди се да пристапиш до нив преку Линукс, на пример, и префрли ги на друг медиум (CD, DVD, USB, зависно од податоците). А после тоа формат и чиста работа.
 

vojkan

Intern
19 јуни 2007
404
4
Aj ostavi ushte eden print screen od properties na D drive.

[edit]
Dali mozhesh da pristapish do D drive preku safe mode?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
Abe ja mozam da pristapam do D samo ako odam preku adress a ako klikan normalno na ikonkata od D ne mi ja otvara.Moze li nekako da se popravi?
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Дали можеш на D да пристапиш преку Десен клик на маус -> Open? Ако можеш, тогаш провери дали на D има некој фајл кој се вика autorun.inf. Ако има избриши го.
 

bilokoj

Intern
1 октомври 2007
98
8
Можно е сеуште да имаш вирус во компјутерот.
Нема потреба одма формат да правиш
Е сега пробај го ова:
Од http://www.atribune.org/content/view/24/2/ симни го VundoFix.exe (мало е) и скенирај го компјутерот со него.
Доколку најде нешто (според името на фајлот што го гледам би требало да најде) оди Remove Vundo. може ќе ти бара да се рестартира компјутерот, рестартирај и готово.
Па пиши дали најде нешто и дали се оправи.
 

Drash

Intern
14 јули 2007
252
3
Преку Total Cоmmander подеси ги опциите за да ги гледаш и системските датотеки и влези во D: и избриши се што почнува со autorun или што не треба да е таму
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,972
Мислења
853,904
Членови
29,621
Најнов член
unnamed192
На врв Дно