1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем со приказ на сајтови

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од kire_33, 5 ноември 2019.

 1. kire_33

  kire_33
  Gaining Experience

  172
  75
  16 Февруари 2012
  Машко
  Кога отварам било кој сајт имам проблем нецелосен приказ најчесто на бутонсс
   

  Прикачени датотеки:

 2. Taurus

  Taurus
  Модератор

  2,354
  1,044
  13 oктомври 2007
  Машко
  UI Designer
  Некој плагин, екстензија да не ти прави проблеми на прелистувачот?
  Или некоја гадинка што ти краде кликови? Кога кликаш на линковите, те носи на право место или?
   
 3. kire_33

  kire_33
  Gaining Experience

  172
  75
  16 Февруари 2012
  Машко
  Да да значи се си функционира како што треба, само визуелно го имам тој проблем како икс што понекогаш не се чита
   
 4. l1d0v1c

  l1d0v1c
  Practice makes perfect

  635
  1,359
  10 Март 2011
  Машко
  Divi Expert
  За кој browser станува збор? Сакаш решение на проблемот, а никакво инфо споделено, ни кој прелистувач, ни верзија на прелистувачот, ништо. Малце повеќе инфо не ќе на одмет.

  Дали проба со друг прелистувач?
  Дали проба сите екстензии да ги исклучиш и да пробаш така?
  Дали проба со реинсталација на прелистувачот?
  Дали проба cache да зачистиш?
   
 5. itstheigyg

  itstheigyg
  Gaining Experience

  398
  358
  21 Мај 2017
  Машко
  Ова може да е и проблем со графичката, пробај ре-инсталирај драјверите
   
 6. krema

  krema
  Professor

  11,060
  10,566
  24 Јуни 2009
  Машко
  Да не ти е сафари прелистувачот?
   
 7. kire_33

  kire_33
  Gaining Experience

  172
  75
  16 Февруари 2012
  Машко
  Пробани се сите прелистувачи, ова е на едге, додека на хром некои страни ги дава само црно а се гледаат само рекламите. пробано е со нивно преинсталирање, ист проблем
  Ова се случува на нова инсталација на нов хп 450
   
 8. krema

  krema
  Professor

  11,060
  10,566
  24 Јуни 2009
  Машко
  А кој оперативен го имаш клаено?
   
 9. kire_33

  kire_33
  Gaining Experience

  172
  75
  16 Февруари 2012
  Машко
 10. Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,670
  4,120
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  smeni drajver na grafika.
   
  На kire_33 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,473
  11,755
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  1. Исклучи hardware acceleration во browser-от.
  2. Провери драјвери за графичка.
  3. Провери графичка.

  По тој редослед.
   
  На kire_33 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...