• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проблем со препозавање на MP4

 • Ја почнал/а темата
 • #1

stefan007

Intern
27 јуни 2007
395
2
Имам MS MP406 Player и го вклучувам во ПЦ се отвара и после еден минут го снемува и ми јавува грешка "Windows does not recognize it". Како може да го препознава 1 минута а потоа да не?
До што ќе да е грешкава до windows-от или плеерот е нешто зезнат?
 

Атачменти

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
прво пробај го на друг компјутер

ако таму сака до компјутерот ти е
доколку не сака ни на друг тогаш
провери го кабелот дали се добри пиновите
ако можеш смени го кабелот

ако пак не сака носи го на сервис:)
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

stefan007

Intern
27 јуни 2007
395
2
Се си беше во ред оред 2 3 недели од тогаш не сум го уклјучил на ПЦ, пробував и од позади несака, работи минута највеќе и пота се губи автоматски си прави save remove. Кабелот не е зашто си работеше да го пробам на друг ПЦ само. А windows не исталира драјвери како ништо да нема поврзано.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

stefan007

Intern
27 јуни 2007
395
2
Пробав на друг PC си работи нормално, не е до кабелот не е до плеерот до windows-от е. Чаре?
 
 • Ја почнал/а темата
 • #7

stefan007

Intern
27 јуни 2007
395
2
Не му требаат драјвери, на другиот pc само што го инсталирав windows-от си работеше.

btw во зипот има драјвери за win 98 и некои прграми за конвертирање
 
 • Ја почнал/а темата
 • #8

stefan007

Intern
27 јуни 2007
395
2
Го направив, до windows-от било, си го преинсталирав и сега е супер :p, за се постои лек :D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,792
Мислења
850,512
Членови
29,480
Најнов член
EnemyUnit
На врв Дно