1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

проблем со premiere pro cc2018

Дискусија во форумот 'Софтвер за останати видови на ИТ уреди' започната од Dekom, 25 Јули 2019.

 1. Dekom

  Dekom
  Intern

  1
  0
  19 Декември 2018
  Машко
  Здраво сакам да прашам дали некој од вас имал проблем со аудио и видео неусогласеност после рендерирањето на проектот .
  пробано е со бришење на кеш мем. и одново да се отчита проектот и повторно исто.
  дали би можело проблемот да е настанат од кога ставив м2 ссд иго преинсталирав комјутерот и да има дојдено до не усогласување со поставките инаку претходно се функционираше нормално.
  доколу имал пробле сличен да каже како би можело ова да се среди ви благодарам
   
 2. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,441
  12,615
  2 Август 2012
  Машко
  Надогради го или симни верзија 12.0.1 или понова.

  Изгледа дека монтираш видео со variable frame rate.
  Или пак треба претходно да извршиш конверзија во fixed frame rate во друга програма.

  Ова се снимки од мобилен?
   
 3. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,876
  5,734
  21 Јануари 2009
  Не може да е до SSD-то.
  На секаков вид видеа се дешава ова?
   
 4. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,441
  12,615
  2 Август 2012
  Машко
  Член од 19 декември 2018. Она му било прв пост.
  Последен пат виден вчера околу 02:00

  Абе да ме грабниш со еден стап...
   
  На itstheigyg и Banjifiko им се допаѓа ова.
 5. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,876
  5,734
  21 Јануари 2009
  Зш бе, мислиш нема да се појави пак?
   
 6. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,441
  12,615
  2 Август 2012
  Машко
  Милион посто!
   

Сподели

Вчитување...