1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем со премиер цц 2017

Дискусија во форумот 'Видео и аудио продукција' започната од DarkEnchanter, 27 Септември 2017.

 1. DarkEnchanter

  DarkEnchanter
  Practice makes perfect

  1,762
  1,256
  17 Август 2014
  Машко
  Иам еден проблем ептен ми иде на нерви деновиве а од поодамна сум го приметил.

  На најнов премиер цц 2017

  Значи чим едитирам ептен голем фајл да речеме од саат ипол.

  Поминува конфирмирање и пак кочи лагира цел премиер станува некорисен, лагира ептен на плејбек...

  Со помали видеа нема проблем никаков. Си е топ...

  А на прилично јак пц се работи: и7,16гб рам,гтх970,ссд и слично...

  Ептен ми иде на живци неможам да работам уопште  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 2. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,090
  4,390
  28 oктомври 2008
  За каков видео материјал се работи (codec), и дали е едно континуирано видео од 90 минути или се повеќе парчиња? Јас на пример, имам проблем со Adobe Premiere CC 2017 кога работам AVCHD или MXF видеа снимени на некои Panasonic камери (AVC-Intra). Или имам бел бланк место preview или при плејбек оди само звук а видеото лагира. Независно дали ми е материјалот чисто на SSD или на обичен диск. А истото видео во CS6 нема гајле. Нешто имаат утнато во Adobe со компактибилноста на кодеците...
   
 3. DarkEnchanter

  DarkEnchanter
  Practice makes perfect

  1,762
  1,256
  17 Август 2014
  Машко
  Цел настан е од саат ипол вкупно. 4-5фајла се по 4 гига, така се снимаат на мастер.Mts фајлови.

  Со помали mts видеа немам проблем затоа ми е чудно...


  Кај мене значи ќе почне една секунда и толку почнува да лагира, звук иде помалце рипа, снимката се кочи, скролаш по видеото после пола саат ти реагира и слично...


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 4. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,090
  4,390
  28 oктомври 2008
  Го имам пробано и ова, понекогаш помага
   
Слични теми
 1. D
  Одговори:
  40
  Прегледи:
  5,424
 2. NecrotoX
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,616
 3. Dace23432
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  812
 4. olikomerc
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  337
Вчитување...

Сподели

Вчитување...