1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем со постирање на Wordpress

Дискусија во форумот 'Блогирање и блогосфера' започната од offshore, 3 Декември 2016.

 1. offshore

  offshore
  Intern

  14
  0
  16 oктомври 2011
  Да прашам некој да не знае што може да биде во прашање со овој проблем: https://s12.postimg.org/k02pmufz1/11111111111111111111111111111.png кога ќе појдам на мојот веб сајт во полето Posts и кога ќе влезам во некој од постовите наместо текст едиторот ми излегува само кодот како што гледате на сликата, пробав ги деактивирав плугините и ги активирав, направив апдејт на сите но проблемот сеуште преовладува и незнам како да го решам :/ па доколку некој знае како да го реши ова ве молам помагагајте :)
   
 2. Tawe

  Tawe
  Gaining Experience

  498
  154
  12 Август 2011
  Машко
  ChipТuning
  Дa прoвериш дaли oпцијaтa "Disable the visual editor when writing" вo Users тaбoт ти е селектирaнa?
   
  На offshore му/ѝ се допаѓа ова.
 3. offshore

  offshore
  Intern

  14
  0
  16 oктомври 2011
  Ти благодарам од се срце! :) проблемот е решен ^_^ цела година се обидувам да најдам решение и на крај ми текна помош да побарам тука :)
   
 4. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,826
  1,660
  22 oктомври 2012
  Машко
  Аман бе, цела година не ти текна на Google да побараш...?
   
  Последна промена: 5 Декември 2016
 5. offshore

  offshore
  Intern

  14
  0
  16 oктомври 2011
  Барав но никаде не го сретнав ова.
   
 6. STEALTH

  STEALTH
  Баниран/a

  474
  556
  22 Февруари 2015
  Машко
  Немој да лажеш :)

  Напишано на Гугл - wordpress no text editor. 4-от резултат е цело видео поставено 2011 со решение како погоре што ти кажаа...
   
  На offshore му/ѝ се допаѓа ова.
 7. offshore

  offshore
  Intern

  14
  0
  16 oктомври 2011
  Гледам дека сакате да помогнете :) па ајде сега за уште еден проблем помош https://s11.postimg.org/dlnswwn03/12_05_03_31_43.png проблемов се јавува во Pages и само на една страна Home, како можам да го решам ова? :) :)
   

Сподели

Вчитување...