• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

ПРОБЛЕМ СО ПОЛНЕЊЕ МА МОТО Г6 ПЛАЅ

kloki

Intern
24 јули 2015
162
39
Мобилниот се полнеше од 17% до 69,75% после тоа не.не реагира ни во друг уред усб кабелот.Батерија, контакти полнач,кабел што може да е проблем?
 

mihovkris

Баниран/a
1 јуни 2016
2.575
2.079
Неготино
СО ТОЧАКОТ НАЈВЕРОЈАТНО ИМА ПРОБЛЕМ.

Нејсе, најарно на сервис да видат. Тука може да погодуваме само :) Јас сумјам батерија.
 

kloki

Intern
24 јули 2015
162
39
хаха за точакот врти ланецот.ок шега малку благодарам за советот.а за точакот сеуше барам верувам ќе најдам.kолку би чинела таа нова батерија?
 
Последна промена:

kloki

Intern
24 јули 2015
162
39
Да прашам колку време треба да стои апарат(телефон) оставен на поправка во сервис?
 

Rilind

Gaining Experience
26 февруари 2019
179
334
Да прашам колку време треба да стои апарат(телефон) оставен на поправка во сервис?
Зависи од сервисот. Законски, до 30 дена можат да ти го држат на сервис. За промена на батерија ако имат на лагер, не треба повеќе од 2-3 часа за целата процедура.
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
4.723
14.402
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Немам
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Ducky One2 SF, Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS
Да прашам колку време треба да стои апарат(телефон) оставен на поправка во сервис?

Не ми е јасно зошто ова прашање не го постави во самиот сервис туку го постави тука?
 

Daniel86

Guru
28 мај 2013
3.167
8.634
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i5 11400 & Deepcool AK620
Motherboard
Gigabyte Z590 UD AC
Storage
Samsung 980 Pro NVME & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Asus Rog Strix 850W
RAM
G-Skill Ripjaws 3200Mhz
Video card
Intel UHD730
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
Logitech MX1000
Keyboard
Coolermaster Devastator 3
Audio
Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 10 Pro 64bit
Да прашам колку време треба да стои апарат(телефон) оставен на поправка во сервис?
Kloki Зоки, однеси го кај членот @deni.mitev ќе ти го среди најверојатно уште истиот ден, се извинувам што говорам во негово име, ама дечкото е муња.
 

deni.mitev

On your way to fame
7 октомври 2014
874
750
Мобилниот се полнеше од 17% до 69,75% после тоа не.не реагира ни во друг уред усб кабелот.Батерија, контакти полнач,кабел што може да е проблем?
Прво батеријата, па после конектор, да се провери , ако е конектор исти ден, батерија немам оргинал искрено за тој модел.
 

kloki

Intern
24 јули 2015
162
39
Се извинувам пребарувајќи по форумот и нетот отпосле видов за информацијата која ја барав,јас се сомневам и дека немаат на лагер,имав порано такво искуство со друг мобилен,секако ќе земам в предвид предлог од „даниел86 секое ваше мислење го прифаќам позитивно.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.462
Мислења
901.533
Членови
32.170
Огласи
544
Најнов член
mariberova911
На врв Дно