Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

ПРОБЛЕМ СО ПОЛНЕЊЕ МА МОТО Г6 ПЛАЅ

kloki

Intern
24 јули 2015
230
48
Мобилниот се полнеше од 17% до 69,75% после тоа не.не реагира ни во друг уред усб кабелот.Батерија, контакти полнач,кабел што може да е проблем?
 

mihovkris

Unstoppable
1 јуни 2016
3.613
3.147
Неготино
СО ТОЧАКОТ НАЈВЕРОЈАТНО ИМА ПРОБЛЕМ.

Нејсе, најарно на сервис да видат. Тука може да погодуваме само :) Јас сумјам батерија.
 

kloki

Intern
24 јули 2015
230
48
хаха за точакот врти ланецот.ок шега малку благодарам за советот.а за точакот сеуше барам верувам ќе најдам.kолку би чинела таа нова батерија?
 
Последна промена:

kloki

Intern
24 јули 2015
230
48
Да прашам колку време треба да стои апарат(телефон) оставен на поправка во сервис?
 

Rilind

professional curtain replacer
26 февруари 2019
410
606
Да прашам колку време треба да стои апарат(телефон) оставен на поправка во сервис?
Зависи од сервисот. Законски, до 30 дена можат да ти го држат на сервис. За промена на батерија ако имат на лагер, не треба повеќе од 2-3 часа за целата процедура.
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
5.622
17.111
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D15 Chromax.black
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
MSI RTX3080 SuprimX
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS
Да прашам колку време треба да стои апарат(телефон) оставен на поправка во сервис?

Не ми е јасно зошто ова прашање не го постави во самиот сервис туку го постави тука?
 

Daniel86

Epic
28 мај 2013
3.762
10.244
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i5 11400 & Deepcool AK620
Motherboard
Gigabyte Z590 UD AC
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 500GB & Samsung 980 PRO NVMe 1TB & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Asus Rog Strix 850W
RAM
2X 16GB DDR4 3200MHz Kingston Fury Beast CL16 RGB
Video card
Intel UHD730 & Asus RX5700XT OC 6GB
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
MX Master 3
Keyboard
Coolermaster Devastator 3
Audio
Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 10 Pro 64bit
Да прашам колку време треба да стои апарат(телефон) оставен на поправка во сервис?
Kloki Зоки, однеси го кај членот @deni.mitev ќе ти го среди најверојатно уште истиот ден, се извинувам што говорам во негово име, ама дечкото е муња.
 

deni.mitev

Practice makes perfect
7 октомври 2014
1.022
1.019
Мобилниот се полнеше од 17% до 69,75% после тоа не.не реагира ни во друг уред усб кабелот.Батерија, контакти полнач,кабел што може да е проблем?
Прво батеријата, па после конектор, да се провери , ако е конектор исти ден, батерија немам оргинал искрено за тој модел.
 

kloki

Intern
24 јули 2015
230
48
Се извинувам пребарувајќи по форумот и нетот отпосле видов за информацијата која ја барав,јас се сомневам и дека немаат на лагер,имав порано такво искуство со друг мобилен,секако ќе земам в предвид предлог од „даниел86 секое ваше мислење го прифаќам позитивно.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.241
Мислења
977.203
Членови
35.550
Најнов член
Provokator
На врв Дно