• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Проблем Проблем со полнач за лаптоп Lenovo

Daniel86

Guru
28 мај 2013
3.285
8.872
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i5 11400 & Deepcool AK620
Motherboard
Gigabyte Z590 UD AC
Storage
Samsung 980 Pro NVME & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Asus Rog Strix 850W
RAM
G-Skill Ripjaws 3200Mhz
Video card
Intel UHD730
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
Logitech MX1000
Keyboard
Coolermaster Devastator 3
Audio
Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 10 Pro 64bit
Ова објаснува и зошто не ти го понудиле кабелчето кога си бил кај нив.
Абе сите си ебале мајката у денешно време, све муљатори некои, само да земат пари без грижа на совест. Треба човек да изиграва инспектор и да учи електроника само за да не го заебат некаде. Исто и со автосервисите, таму па уште бетер е...
 

TexasUS

Gaining Experience
25 февруари 2017
541
420
Најдругарски совет, земи оригинален полнач и да си бидеш раат. Можам и да ти закрпам и да мењаме кабли и да правиме се што сакаш, ама ако сакаш да си бидеш раат, само нов полнач од инет. Верувај дека е исплатливо на долги рокови.
Дада ќе се зема нов после се сепак. Секако не ни планирав да идам со крпење на тој дел каде што е прекинот, или ново кабелче што еве го нема или нов полнач комплет.

Фала многу на сите за советите и помошта, посебно @Daniel86, имаш пиво од мене. :)
 

Nikola100

Unstoppable
30 септември 2019
2.971
2.928
Скопје
Дада ќе се зема нов после се сепак. Секако не ни планирав да идам со крпење на тој дел каде што е прекинот, или ново кабелче што еве го нема или нов полнач комплет.

Фала многу на сите за советите и помошта, посебно @Daniel86, имаш пиво од мене. :)
Не планирај - твој проблем е кога и каде кабелче ќе најдеш или дали ќе опнеш 5000 за нов.
(а толку се надевав дека моето решение ќе го прифати :()
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.891
Мислења
912.340
Членови
32.612
Огласи
840
Најнов член
yeyeyeye
На врв Дно