• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проблем со photoshop

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,115
27,380
kalco.ru
имам еден проблем со фотошопов глуп:lut2:
Значи кога ставам готова слика само да ја едитирам си работи одлично, аки кога идам new и да местам на која големина да го работам тоа све ми дава само работа со црна и бела значи и позадината неможам да ја ставма у боја само црна и нианси на црна.Све што знаев пробав али небива.Дај помагајте зошто ми треба имам работа...фала ви
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,398
1,098
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Зошто едноставно не го наместиш на бела боја или транспарентна, па потоа кога ќе ти се отвори површината за работа - првиот лајер намести си го да ти биде со каква што сакаш позадина. Јас така правам секогаш.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,115
27,380
kalco.ru
ДА ДА транспарен е али после за работа не ми дава со ниедна боја туку само црна сива и бела...значи и градуел да правам ..на пр. плава и золта, кога ќе стиснам ОК ми ја дава како црна и бела а не плава и золта.Исто и за све останато,четки, молив па дури и текстот ми го дава само со црни букви:lut2:
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,398
1,098
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Кога одиш на NEW провери да не ти е наместено на Grayscale.
Треба да ти е RGB, CMYK...
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,115
27,380
kalco.ru
Лелееееееее брат стварноооооооо на крај памет таму да проверам
ФАЛА многу.:bravo:

Темата може да се затвори....а тебе брате еден реп.+1
 

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
ye ye Photoshop e ѕвер, ако нешто не работи како што треба до тебе е :)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,115
27,380
kalco.ru
@DynamicMK дефинитивно до мене беше...на крја памет дека тоа ми било изместено:))
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Photoshpo не е ѕвер,ѕверови се тие што го направиле :))
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,541
Мислења
820,215
Членови
28,209
Најнов член
Mr. PoPo
На врв Дно