• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

проблем со пејнт

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,276
331
епа вака,/. имам еден навистина скапан проблем у пејнт.. да почнеме .., ми беше едно време компјутеро дупчено спор и дое време да му лупнам формат.., арно ама по форматот кога го инсталирав оперативниот систем и кога сакав да играм некоја игрица и кога ќе сакам да напраам скријншот од играта и нормално (као и секад) стискам на тастерот Prt Scr SysRq и одам у пејнт, стискам Ctrl+V и ми се става сликата,., арно ама на десната страна ми се става десктопот (првиот скријншот што го направив после форматот)., и сега ги има два скријншота у една слика., да не знае некој како да се реши овој проблем или постои некое програмче за скријшотови место да стискам на копчево или нешто слично?:zbunet3:
(извинете за србскиов малце, зборев со еден србин на скајп пред малце па и ја се зазборев србски :) )
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
Iako samo otprilika te razbrav............probaj ako ne so Photoshop.....ili pak probaj da napravis nov screenshot....
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
...и сега ги има два скријншота у една слика...:isplashen:

не зборуваш српски повеќе делува на кумановски


ај пообјасни повеке некако двосмислен си и нелогичен
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
909
Ohrid
Ako si vo mozhnost, obidi se so ushte eden format. Ili pak koristi gi predlozite od predhodnite chlenovi.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,276
331
ova mi se pojavuva na ctrl + v na paint i sea neznam sto da praam. kako da imam dva ekrani na eden kompjuter ili taka nesto :S:S pomognete!
 

Arhil

Intern
8 август 2007
102
1
Mnogu e smeshno kako i jas da si napravam taka kaj mene :p
I da ti pravi vaka zemi nekoja programa za editovanje na sliki i napravi CROP...
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
Proveri vo setingot na grafickata dali imas eden ili dva displays........ ako se dva stavi na eden
 
  • Ја почнал/а темата
  • #11

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,276
331
абе како шо кажаа последниве двајца, одма го решив проблемо. ма вие сте најдобри фала ви пуноооОоО:bravo:
темава може да се затвори
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,734
Мислења
863,556
Членови
30,067
Најнов член
petrovskib
На врв Дно