1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем со пасворд на iPad

Дискусија во форумот 'Mac OS' започната од almostanangwl, 26 Јануари 2019.

 1. almostanangwl

  almostanangwl
  Intern

  5
  0
  13 Август 2012
  Машко
  Ми се појави едно известување дека морам да го променам пасвордот за отлучување на мојот iPad3 во рок од 60 минути.
  Пребарав по google и не најдов конкретно мислење што тоа би можело да биде.

  Знае некој?

  Ми се има случувано и порано... [​IMG]
   
 2. Astro

  Astro
  Guru

  5,796
  7,704
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Недопустливо. Вакви работи не смеат да се случуваат, софтверот тебе да ти дава НАРЕДБИ што да правиш.

  Таму ти пишува You must change your iPhone password а не iPad пасворд.

  Да не имаш и ајфон па бара да ги синхронизираш?
   
 3. Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,203
  1,158
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  Да беше андроид во случајов, веднаш ќе помислев на фишинг/малвар атак.
  Во конкретниов случај, ништо страшно.
  Се наоѓаат солуции и одговори на првиот линк на гугл.
  ios you must change your passcode
  ајде сега сите хејт :D
   
  На almostanangwl му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...