1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем so password при вклучување

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од goodboy, 9 Февруари 2009.

 1. goodboy

  goodboy
  Intern

  849
  21
  12 Јануари 2008
  Кога ми се уклучува компјутерот ми се отвара да напишам пасворд, али јас пошто немам паворд не ми ни теба тоа да ми се уклучува.
  Е сеа проблемот е што неможам да сменам даси се уклучува нормално :ermm:
  Кога одам од контрол панел да наместам ова ми го дава :

  [​IMG]

  Знае некој ?

  Се обидов преку сејф мод и од таму н бива :S
  Се обиувам преку администраторски акаунт
   
 2. MetalGear

  MetalGear
  On your way to fame

  2,991
  503
  14 Април 2007
  Машко
  што ти се појавува
  стави ја сликата од другде прикачена
  не се отвара

  едит
  еве како да го решиш
  control panel - network and intern. - network connection - propertist - и ке ги видиш клиент сервиси на netware и избриши ги. рестарт и после иди си куде акаунти и штиклирај ги 2те опције ( welcome and fast switching )
   
 3. MetalGear

  MetalGear
  On your way to fame

  2,991
  503
  14 Април 2007
  Машко
  да да ја видов
  у мегувреме го едитирав мислењето погоре

  види
   
 4. goodboy

  goodboy
  Intern

  849
  21
  12 Јануари 2008
  control panel - network and intern. - network connection - propertist
  network connection - propertist

  и кај е сеа тоа, никаде не го глеам :S
   
 5. MetalGear

  MetalGear
  On your way to fame

  2,991
  503
  14 Април 2007
  Машко
  [​IMG]

  сигурно имаш netware направи му uninstall samo и рестартирај го пц то
  после ке може да подесиш како да се уклучува
   
  1 person likes this.
 6. goodboy

  goodboy
  Intern

  849
  21
  12 Јануари 2008
  Заклучете ја темава, виндоусот што не го бива, не го бива :)
   
 7. joveBT

  joveBT
  Intern

  74
  11
  8 Јануари 2009
  Извинете вака што доцнам !!!
  Но едно прашање до тебе good boy???
  Дали користиш интернет од он нет, зошто и кај мене така се појавува па јас сум го решавал проблемот
   
 8. MetalGear

  MetalGear
  On your way to fame

  2,991
  503
  14 Април 2007
  Машко
  ^ нема везе од каде има нет
  @goodboy ти реков што ти прави така
  избриши го рестартирај и подеси во профилот после
   
  1 person likes this.
 9. joveBT

  joveBT
  Intern

  74
  11
  8 Јануари 2009
  Кај мене Cillent Services for NetWare се јавува во конекцијата на он нет (зошто имам он нет интернет) а не во local area conection а + тоа и goodboy рече дека нема таква опција клиент сервиси на netware во Local area conection како што имаш ти објаснато MetalGear
   
 10. goodboy

  goodboy
  Intern

  849
  21
  12 Јануари 2008
  @ MetalGear
  Се откажувам од виндоусот.
  @ join_hAck
  Немам интернет од он нет. А кај би требало да се јавува тоа кај кабловскиот ? Да знам за друг пат :)
   
Слични теми
 1. Arhil
  Одговори:
  30
  Прегледи:
  3,845
 2. zlatko_
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,258
 3. FrejaBeha
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  823
 4. Nikito
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  704
 5. StalkeR
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  1,574
Вчитување...

Сподели

Вчитување...