• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проблем со Pages на Фејсбук

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Иванчо

On your way to fame
22 мај 2013
383
558
Resen, Resen, Macedonia
Дечки последниов месец имам огромен проблем со Pages (страници на Фејсбук), постојано ми се појавуваат страници кои што воопшто не ги имам лајкнато, нити имам некаков контакт со нив.
Ги бришам повторно ми се појавуваат. Ги избришав сите апп поврзани, игрици, сменав пасворд, се одлогирав од секаде и повторно го имам истиот проблем. Ако има некој опција да го решам ова би му бил благодарен
 

Атачменти

coNNectMKD

Gaining Experience
13 март 2017
458
369
Skopje
Исто. Страни кој прв пат ги гледам и што сум сигурен дека не се лајкнати во последниве година две, се форсираат на newsfeed.

Screenshot_2.jpg
 

mmarko

Gaining Experience
1 март 2013
144
96
mmarko's setup  
Processor & Cooler
Intel i7-4770K
Motherboard
Asus Gryphon Z87
Storage
Samsung 840 Pro 256GB, Samsung 860 Evo 500GB
PSU
Seasonic M12II Bronze 750W
RAM
Kingston HyperX Beast 2x8GB 1600MHz
Video card
Asus Dual GTX 1060 3GB OC
Case
SilverStone TJ08-E
Mouse
Logitech G302 Daedalus Prime
Keyboard
Cooler Master MasterKeys Pro M (MX Brown)
Audio
Sennheiser HD 569
Monitor
Dell UltraSharp U2518D + Dell UltraSharp U2412M
OS
Windows 10
Можеш да вклучиш и Two-Factor Authentication, за да се осигураш дека никој освен тебе не се пушта на акаунтот.

Како и да е, мислам дека е поверојатно да е нешто автоматизирано, преку апликации и сл. Е сега ако се избришани сите апликации, не знам. Едно време правеа некои сајтови финти со копчето за лајк (пр. невидливо, или направено да изгледа поинаку), па го кликаш без да знаеш. Или да не е некој browser addon.

Би пуштил и некој антивирус за во секој случај...
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

Иванчо

On your way to fame
22 мај 2013
383
558
Resen, Resen, Macedonia
Можеш да вклучиш и Two-Factor Authentication, за да се осигураш дека никој освен тебе не се пушта на акаунтот.

Како и да е, мислам дека е поверојатно да е нешто автоматизирано, преку апликации и сл. Е сега ако се избришани сите апликации, не знам. Едно време правеа некои сајтови финти со копчето за лајк (пр. невидливо, или направено да изгледа поинаку), па го кликаш без да знаеш. Или да не е некој browser addon.

Би пуштил и некој антивирус за во секој случај...
уклучено е two factor authentication, крајно иритирачко е на секое да одлајкуваш азиски реклами за независност на жената и рецепти со јастози и суши и јапански музички групи
 

TylerMkD

Unstoppable
7 ноември 2014
2,400
3,903
TylerMkD's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung 970 Pro NVMe 500GB + Samsung 850 Evo 120GB + EVO 860 250GB
PSU
Cooler Master Silent Pro M2 620W
RAM
Kingston HyperX Fury Black 2 x 16GB
Video card
Asus ROG Strix RTX 3080 O10G
Case
NZXT H500
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Steelseries Apex M750
Audio
Sony WCH-700
Monitor
Dell U2414H
OS
Win 10 Pro
Хакнат или промена на име, трето нема.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

Иванчо

On your way to fame
22 мај 2013
383
558
Resen, Resen, Macedonia

Filipovski

Intern
8 април 2018
15
13
Провери на кои "Apps and Websites" се имаш логирано, порано имаа пермисии за лајкање, не знам за сега.
 

kikaco...

Intern
5 декември 2013
16
36
Истиов проблем го имав забележано и кај мене, мислев дека улав сум шо сум лајкнал некои глупости..Сумљам дека сум поврзан со подземјето во клик фармите на бангладеш...Sir Tech support how may i help you send bob and vagene
 

coNNectMKD

Gaining Experience
13 март 2017
458
369
Skopje
На 2 групи на фб исто објавија, кај многу луѓе почнале објави од страни бог знае кога лајкнати да се појавуваат. Ваљда нешто тестираат у позадина.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,642
Мислења
829,501
Членови
28,651
Најнов член
Mr.Fiki
На врв Дно