• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проблем со опција мсн

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
Опцијава кога сакам да додадам некој на мсн преку прозорчево не ви работи. Пробајте да средите.

 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
Пишува на еророт во што е работата.. Треба да го напишеш истото на пост на пример, и кога ќе го пратиш постот автоматски ќе со го декодира..
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
Пишува на еророт во што е работата.. Треба да го напишеш истото на пост на пример, и кога ќе го пратиш постот автоматски ќе со го декодира..
Не те сфанав. Кое да го напишам на пост?
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
Еророт да го напишеш на пост.. Почни по ред да го пишуваш.. на пример & # 1 0 9 2 ; & # 9... ( само без празни места за системот да го декодира.. )
Разгледај ја и темава.. Ќе сфатиш за што ти зборувам..

btw. Еве ги првите 2 реда..
MSN фуфнкциите работат само..
Ме мрзи да продолжам.. Препиши ги и останатите 2 реда за да сфатиш што всушност е грешката..
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Тој дел не е преведен како што треба (односно зборовите не се UTF па не излегуваат како што треба).

Фала за сугестијата, ќе средиме што поскоро.
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Инаку, најверојатно треба да користиш Internet Explorer за да ја користиш опцијата од погоре :)
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
Еве што всушност точно значи еророт:

MSN фуфнкциите работат само
кога се извршени од Internet Explorer ( MSIE)

Добра претпоставка @Andrijeski :bravo: :))
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
Еророт да го напишеш на пост.. Почни по ред да го пишуваш.. на пример & # 1 0 9 2 ; & # 9...
кај ми е крајот ако ги пишувам сите оние "хиероглифи" :LOL:

Инаку, најверојатно треба да користиш Internet Explorer за да ја користиш опцијата од погоре
во право си... со ИЕ работи :bravo:
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,272
330
море што се замараш со ова. иди таму кај мсн тоа човечето, запамти ја адресата у глава и аддни го чоекот на мсн најнормално - од мсн :))
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
како ли успеа за 1 минута :bravo:
Лесно.. :D Забележуваш дека стандард „хиероглифи„ се : & # 1 0 х х ; ?
Ти само треба да ги копираш тие четири, и ќе ти остане за работа само последните 2 цифри да ги смениш..
& # 1 0 9 2 ; & # 1 0 9 1 ; & # 1 0 8 5 ; & # 1 0 8 2 ; ...
Еве како тоа се прави за 1на минута, и тоа + со оставање празно место, за да системот не ги декодира..
:LOL:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #14

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
Лесно.. :D Забележуваш дека стандард „хиероглифи„ се : & # 1 0 х х ; ?
Ти само треба да ги копираш тие четири, и ќе ти остане за работа само последните 2 цифри да ги смениш..
& # 1 0 9 2 ; & # 1 0 9 1 ; & # 1 0 8 5 ; & # 1 0 8 2 ; ...
Еве како тоа се прави за 1на минута, и тоа + со оставање празно место, за да системот не ги декодира..
:LOL:
Има логика :))
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
ОК, проблемот е решен: MSN функцијата работи само со Internet Explorer. Темава се затвора. :bye1:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,018
Мислења
854,672
Членови
29,639
Најнов член
Ivica_regan
На врв Дно