• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проблем со Он.Нет конекцијата

  • Ја почнал/а темата
  • #1

58.

Intern
14 ноември 2007
4
0
Некогаш кога се конектирам на Он нет адсл-от ми се појавуваат следните пораки:

Error 691: Acces vas denied because the username and/or password was invalid on the domain.

или

Error 718: The connection was terminated because the remote computer did not respond in a timely manner. For further assistance, click More info or search Help and Support Center for this error number.

Ова се случува без да правам никакви промени во username или password. Од почеток беше поретко ова, ама денес..., дури сега (22:32ч) успеав да се конектирам. Се јавив и во техничка поддршка, и погодете, ја научив на памет Олвејс лук он тхе брајт сајд оф лајф :ua:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

58.

Intern
14 ноември 2007
4
0
Јас мислам дека тие намерно го прават тоа, за да го ограничат бројот на јузери онлајн за да не биде премногу спор (а и така е спор 20 Кб download и неверојатни 70 Кб на крајот од месецот со цел да го пречекорам лимитот) :(
 

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
Имаше најави од он.нет дека ќе ја ограничат сесијата, незнам дали се реализираше тоа... некој поупатен?
 
D

DimitarMK

Гостин
аууу, Он.нет крајно не сериозна компанија. Ја па будала, за 10 Дена, АДСЛ-от ќе ми стигне :ua: . Ако нешто се случи, ко тоа со членот погоре, на мамата нивна :ua:
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
58 i mene taka mi pravese (mislam deka toa ne e do on.net ima nekoi virusi sto go pravat toa taka da zemi nekoj dobar anty virus ti go preporacuvam kaspersky ili bit defender ili panda.
 

The_Darkness

Gaining Experience
17 мај 2007
103
53
vcera i mene mi se sluci istoto,nesakase da se konektira edno saat vreme,pa okolu 12 se smiluva nekako na mene:p .mislam deka ne e do nikakov virus bidejki jas vednas napraviv full scan so Kaspersky i ne najde nisto.kojznae sto e rabotata:chudenje:
 

DaDog

Intern
10 ноември 2007
39
1
Истото често се дешава и кај мене, до пред малце не можев да се конектирам и не е до никаков вирус туку е до он.нт.....и едно два сати пробвав а се јавам на „24 часовната“ „подршка“ али никако да добијам.....:ua: :ua: :ua: он.нет
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,455
1,246
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
До Он.нет е, и јас денес имав проблеми со СОЛО пакетот, неколку сати немаше конекција. На техничка подршка повеќе не вртам, сметка ми идет дома за телефон како соло 101гб да го користам. На модемот светат сите сијалички дека е се во ред. Денес едно време неможев ни да проверам сообраќај. Downloadot ми е константен од 100-130 е вообичаено, ама многу често ми се дисконектира врската. Некогаш со сати е супер, некогач во 10 минути 3 пати ќе се исклучит.
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Истото често се дешава и кај мене, до пред малце не можев да се конектирам и не е до никаков вирус туку е до он.нт.....и едно два сати пробвав а се јавам на „24 часовната“ „подршка“ али никако да добијам.....:ua: :ua: :ua: он.нет
Не се тие криви, од Телеком им го исклучиле телефонот. МТ се лошите момци.:LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Porano mi pravese i mene taka,ama sega staviv panda anty virus i ne mi se pravi taka(ne znam do sto e valjada e do on.net)
 

bons

Gaining Experience
9 април 2007
242
67
MT имаше проблеми со нетот...затоа автоматски и Он нет имаше проблеми..јас имав проблем со логирање на мрежата..се јавив на грижа на корисници..добив оператор за 20 сек..ми се извинија, ми објаснија дека е нивен проблем..и ми кажаа да се обидам да се конектирам за 5 мин..и оп имаше интернет(не знам што е работава ама за првпат се почуствував како да се наоѓам во некоја западно европаска држава..г-дине се ќе биде средено за 5 мин..Wow)...
 
D

DimitarMK

Гостин
Денес, првпат вакво чудo да се случи, надвор се истури од врнење а WADSL-ов рулa :)
 

mishkovski

Intern
28 април 2007
10
0
WADSL e katastrofa

Bukvalno e katastrofa! Ne moze oni mene da me obrzuvaat na dvegodisno koristenje na uslugata, a koga kje im tekne da ne mi dozvoluvaat da se konektiram (nekogas nemam internet i po tri dena). Dali nekoj uspeal da go raskine dogovorot bez plakjanje na penali?
connecting through WAN miniport...
Error:678
...ovoj film go gledav prethodnite tri dena! Mameto!
 

TATJANSIM

Intern
18 декември 2007
37
0
Јас никако не мозам да вклуцам Интернет од понудата на мт.нет заедно со компјутер со виста стартер и сите сијалички светат на модемот и се конектира ама никако да има конекција за да отвори страница. Што да правам а веке недела оди од претплатата и од поддршката на мт.нет само ми диктираат оди во тцп пропертис читај бројки.
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,809
82
Абе што не ги откачите од Он нет,ја незнам толку нервоза толку безобразни се нај лошо и уште ги трпите.Подобро и Телекабел со статичка ИП него вакви проблеми и глупости со брзината.
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Абе што не ги откачите од Он нет,ја незнам толку нервоза толку безобразни се нај лошо и уште ги трпите.Подобро и Телекабел со статичка ИП него вакви проблеми и глупости со брзината.
Во право си макар што не знам за што друго и би ти требала менлива ип освен за rapid share, или пак за незаконски активности.

П.С. Извинете малце офф топик
 

graf

Intern
9 април 2007
67
2
se sOglasuvam So site VAS i kaj mene e istata prikazna, a ne mi e jasno slednovo vo Oktomvri godinava slusnav deka dosla nekoja si Italijanka i gi sreduvala Serverite na on.net i accountie i imam prasano Znaci neli dosla Italijanka i vi sreduvala serveri ova ona Zosto ima pak problemi ???? A Odgovorot Bese Kratok i Jasennn Decko Ne Zavisi od Nas tuku od Makedonski telekomunikaciii, i ajde vikam mi mackaat oci ova ona gi nabeduvaat MT ama se uveriv deka Stvarno Makedonski telekomnikacii e vinovno so toa sto otposle doznav deka on net ima skluceno dogovor so MT i za D-Linkovite(modemite de so gi davaat) so toa sto za eden mesec On.net mozele da podignat samo 15 Modemi LOOLLLLL stvarno Luda rabotaa. i sega da ja zavrsam gorenavedenata prica Znaci Poveketo Desavki so nemame Net e do MT zatoa sto On net davaat Maximum da imame non stop NEt (nesakam nekoj pogresno da me svti deka gi branam on.net) ama se zavisi od MT net.
Pozzz
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
se sOglasuvam So site VAS i kaj mene e istata prikazna, a ne mi e jasno slednovo vo Oktomvri godinava slusnav deka dosla nekoja si Italijanka i gi sreduvala Serverite na on.net i accountie i imam prasano Znaci neli dosla Italijanka i vi sreduvala serveri ova ona Zosto ima pak problemi ???? A Odgovorot Bese Kratok i Jasennn Decko Ne Zavisi od Nas tuku od Makedonski telekomunikaciii, i ajde vikam mi mackaat oci ova ona gi nabeduvaat MT ama se uveriv deka Stvarno Makedonski telekomnikacii e vinovno so toa sto otposle doznav deka on net ima skluceno dogovor so MT i za D-Linkovite(modemite de so gi davaat) so toa sto za eden mesec On.net mozele da podignat samo 15 Modemi LOOLLLLL stvarno Luda rabotaa. i sega da ja zavrsam gorenavedenata prica Znaci Poveketo Desavki so nemame Net e do MT zatoa sto On net davaat Maximum da imame non stop NEt (nesakam nekoj pogresno da me svti deka gi branam on.net) ama se zavisi od MT net.
Pozzz
Ок поради кинењето на интернет врската за која МТ немаат дозвола. МТ си има добиено тужба и веројатно ќе си ги сноси последиците. Ова го имам дознаено од човек кој работи во он нет. Така да се надевам дека сите кој користат интернет од Он Нет ќе си го имаат она за што платиле.
 
D

DimitarMK

Гостин
.dimitarMK says:
Koj si be ti
.dimitarMK says:
trendo
OnNet Live Support says:
Nie sme od OnNet Live Support
.dimitarMK says:
da be 100 pati
OnNet Live Support says:
vasiot e-mail go ima vo nasite mailing listi pa se nadevame deka ne vi smeta toa sto e dodadovme vo nasatalista
.dimitarMK says:
Vikni go trendo bre
.dimitarMK says:
da poprajme muabet
.dimitarMK says:
vikni go bre
.dimitarMK says:
da mu kazam shto postran net ni dava

љољз :LOL:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,708
Мислења
862,859
Членови
30,052
Најнов член
Tomtomtom
На врв Дно