• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Problem so Office 2007 so Vista Business Genuine?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

dani_janev

Intern
19 април 2007
280
7
Vaka sea, na laptopot imam Vista Business licencirana i imase trial nekoja verzija Office 2007, otkako zavrsi...go izbrisav celiot Office paket i instalirav Office 2007. Instalacijata pominuva dobro megutoa potoa koga ke probam da startuvam Access ili Word da receme...mi se pojavuva...insalling office...pa configuring office...i toa trae edno 5 minuti pa tek posle mi se otvara. Inace celiot drug microsoft software so go instalirav raboti dobro ( encarta, live mail, live writer, messengerot...)...ako nekoj imal slicen problem neka pise...
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

dani_janev

Intern
19 април 2007
280
7
dobro "Delicon" ama ova bas i ne mi go resava problemot neli :) ...na vista sum nov...pa so da pravam so "Registry Permissions" ?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,792
Мислења
850,512
Членови
29,480
Најнов член
EnemyUnit
На врв Дно