Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Проблем со OBS

orce97

Gaining Experience
19 декември 2022
376
369
www.youtube.com
Поздрав дечки, снимам gameplay so OBS и во Red Dead Redemption 2 ми прави проблем на моменти лагува... ми спушта fps. Некоја идеа, совет како да се реши проблемот?
 

gdamjan

Unstoppable
3 април 2008
3.605
2.624
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux
Поздрав дечки, снимам gameplay so OBS и во Red Dead Redemption 2 ми прави проблем на моменти лагува... ми спушта fps. Некоја идеа, совет како да се реши проблемот?
еми како успеа под-минимум информации да дадеш бе. вака не се поставуваат прашања!!!

која верзија на OBS - и како е подесен.
која верзија на драјвери.
што хардвер користиш (cpu, графичка, меморија).
(па можда и верзија на играта)


Исто така, дали провери кога „лагува“ играта што е оптеретено (ram, cpu, gpu!?)
 

orce97

Gaining Experience
19 декември 2022
376
369
www.youtube.com
@gdamjan би ти препорачал да поработиш на себе пошто начинот на кој што го изнесе твоето мислење не е добро, сум напраил грешка може можеше на подобар начин да укажеш на тоа, плус како што наведов погоре ја оптимизирав играта сега немам лаг.
Поздрав
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
9.473
14.752
Јас па со OBS имам проблем, никако нејќе аудиото да ми го снима. Не во игри него во митинзи.
 

alkibijad01

Gaining Experience
8 октомври 2016
333
359
Јас па со OBS имам проблем, никако нејќе аудиото да ми го снима. Не во игри него во митинзи.
Кога пиеше квалитетна лозова немаше вакви проблеми. Откога се префрли на сингл малт, дабл малт и слични општествено прифатливи (да не речам педерски, со сета почит кон хомосексуалците) пијачки не можеш ни OBS да наместиш .

Sent from my moto g(9) play using Tapatalk
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
9.473
14.752
Кога пиеше квалитетна лозова немаше вакви проблеми. Откога се префрли на сингл малт, дабл малт и слични општествено прифатливи (да не речам педерски, со сета почит кон хомосексуалците) пијачки не можеш ни OBS да наместиш .

Sent from my moto g(9) play using Tapatalk
Апстинирам сега не ме закачај, не ми спомињај малтови-ѓаоли-бесови
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.273
Мислења
977.689
Членови
35.572
Најнов член
mkd2020
На врв Дно