• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проблем со нова конфигурација

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,202
4,402
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1
  • Ја почнал/а темата
  • #27

Julian

Gaining Experience
20 август 2016
205
106
Пробано и со усб 2.0 не сака да инсталира виндовс 7 за жал. :(
Одиме на 10-ка.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #29

Julian

Gaining Experience
20 август 2016
205
106
Се надевам ќе ја поддржува кал оф дјути 2 на 10-кава. Иначе се за џабе било :(
 
  • Ја почнал/а темата
  • #38

Julian

Gaining Experience
20 август 2016
205
106
Update: маусот и тастатурата почнаа да работат при инсталација. Во биосот ги средив. Usb keyboard and mouse simulator од disabled ги сменив во enabled и почнаа да работат. При инсталација имам нов проблем.

E0C3848B-027D-4C05-9EF6-28E9A761DBF8.jpeg
Како понатаму?
 

Goce gl

Gaining Experience
3 март 2019
69
69
Отвори ја официјалната страна од матичната плоча таму 100% е пишано како да инсталираш windows 7 на таа плоча и што се треба да направиш
 
  • Ја почнал/а темата
  • #40

Julian

Gaining Experience
20 август 2016
205
106
Update: успеав!
Преку руфус креирав усб виндоус 7 инсталација. Во биосот се измена Usb keyboard and mouse simulator од disabled во enabled. На крај со Gigabyte's Windows USB Installation Tool се апдејтирсше усб то.
Конечно се инсталира 7-цата. Фала ви на сите за советите. Се надевам некому ќе му помогне во иднина.
 

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,345
8,377
Скопје
Update: успеав!
Преку руфус креирав усб виндоус 7 инсталација. Во биосот се измена Usb keyboard and mouse simulator од disabled во enabled. На крај со Gigabyte's Windows USB Installation Tool се апдејтирсше усб то.
Конечно се инсталира 7-цата. Фала ви на сите за советите. Се надевам некому ќе му помогне во иднина.
Сега ќе почекаме да се појават дополнителни проблеми :D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,673
Мислења
830,158
Членови
28,670
Најнов член
digado133
На врв Дно