• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проблем со неро

  • Ја почнал/а темата
  • #1

samoil

Intern
1 мај 2007
53
0
Последниве неколку пати кога ќе се обидам да снимам некое двд ми го појавува следниов ерор: DMA-driver error, CRC error.

Некое решение?
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Пробај да го решиш проблемот со апдејтување на неро-то.
 

StMartin

Баниран/a
24 февруари 2008
172
3
Тоа ти се појавува веројатно оти DVD режачот ти е врзан како slave. Врзи го како master и ќе работи.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,727
Мислења
856,113
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно