• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проблем со Nero 6.1.4? Помош!

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Откако го инсталирав Nero Ultra Edition 6.1.4 ми се појави еден проблем при снимање на DVD files (филмови). Откако ќе го изрежам DVD-то и кога повторно ќе го ставам во DVD-RW-то ми кажува дека сум ставил празно DVD. Филмот е снимен и може да се гледа, но не може да се копира. Помислив дека можеби едниот филм е copyprotected, па пробав со 10-тина други филмови и истото се случува. Дури и филмови кои порано ги режев ако сега ги изрежам повторно при вчитување ми кажува "blank DVD", а уствари филмот е снимен и единствена можна опција е "play". Дали е нешто погрешно подесено во Нерото или проблемот е во нешто друго?
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
А да видиш со која брзина ги снимаш цедињата?Пример кај мене ако снимам некој филм со најголема брзина кога ќе го ставам цедето не го чита ми покажува празно цеде.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Е па обично ги снимам на максимална брзина. Ме чуди тоа што кажува дека е празно DVD а сепак е снимено и може да се репродуцира, а не може да се копира. Значи може да е до брзината.... хммм :zbunet3:
 
D

DimitarMK

Гостин
Јас го имав истиот проблем со неро 7ца, свртив на PowerISO, супер си се режат цд-ињата.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Јас се префрлив на Неро 8 и сега е ок. Сепак фала за мислењата.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,518
Мислења
845,837
Членови
29,316
Најнов член
Melisa.blanco
На врв Дно