1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем со надградба на Mac OS X Lion

Дискусија во форумот 'Mac OS' започната од KarajanN, 29 Јули 2018.

 1. KarajanN

  KarajanN
  Intern

  22
  10
  2 Јуни 2010
  При обид за надградба на Mac book Air 2011 mid кој работи на Mac OS X Lion 10.7.5 со macOS High Sierra бара да се направи прво со mac os 10.8.0 или понов. До тука е во ред.
  Проблемот настанува во app store кој исто така бара надградба да се логирам, т.е. за да се логирам исто така ми бара надградба со mac os 10.8.0 или понов.
  На ништо не ми дозволува да се логирам со apple id, освен на iCloud на кој сите функции му работат, па дури и find my Mac.
  Дали некој има идеа како да се направи надградба на ОС без друг mac?
   
 2. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  925
  1,061
  11 Март 2011
  Од тој MacBook само да симнеш некој торент, да партиционираш УСБ и да направиш чиста инсталација. Ако имаш друг Мас можеш да симнеш оригинален .дмг фајл со оперативниот од стор.
   
 3. worker_x

  worker_x
  Gaining Experience

  318
  319
  17 Март 2010
  Машко
  Имав ист таков проблем и никако неможев да се логирам со новокреирано appleid. Завршив работа со постар appleid кој веќе се користеше за download-ирање на апстор на Ајфон. Се логира без проблем.
   
  На bxxxn му/ѝ се допаѓа ова.
 4. KarajanN

  KarajanN
  Intern

  22
  10
  2 Јуни 2010
  Пробав со apple id кој се користи на iProne подолго време и пак не сака.
   
 5. KarajanN

  KarajanN
  Intern

  22
  10
  2 Јуни 2010
  Средено.
  Прво симнав El Capitan торент и го стартував како апликација од усб, со што си направи надградба на El Capitan.
  После тоа се логирав со apple id и без проблем направи надградба на High Sierra.

  Ви благодарам на сите за помошта.
   
  На bxxxn му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Bozter
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,035
 2. vlatkorun
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  953
 3. Enigma
  Одговори:
  44
  Прегледи:
  2,375
 4. kirev
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,656
 5. Delta111
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  915
Вчитување...

Сподели

Вчитување...