1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем со мсн

Дискусија во форумот 'Останато' започната од boris.edr, 15 Јуни 2008.

 1. boris.edr

  boris.edr
  Intern

  46
  0
  22 Мај 2008
  Здраво! На мсн 7.5 пред некој ден влегував преку МСН ЕКСПЛОРЕР и во конекцијата се е во ред, а од денес неможам да влегувам и еве што ми покажува во конекцијата. Ако знае некој нека помогне. Благодарам однапред
  http://pic.mkd.net/images/355847Presentation2.jpg
   
 2. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,717
  218
  27 oктомври 2007
  Машко
  Друже ај ако сакаш малце поголема слика зошто ништо не се чита на оваа.
   
 3. boris.edr

  boris.edr
  Intern

  46
  0
  22 Мај 2008
 4. Stane

  Stane
  Gaining Experience

  2,497
  76
  4 oктомври 2007
  Стисни на тоа дугмето.Кај TroubleShooter.Би требало автоматски да се поправи.
  [​IMG]
   
 5. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
  pred malku drugarce imase ist problem.. i ispadna deka saatot i datumot mu bile izmesteni iako ne znam kakva vrska moze da ima toa so msn.
  problemot go resi taka sto go namesti datumot kako sto treba da e i prorabote. :))
   
 6. Niki

  Niki
  Баниран/a

  404
  1
  21 Април 2007
  Јас по инсталација на виндолсот кога ке инсталирам МСН веднаш почнуваат да светат екранчињата иако ништо на интернет не работам и ако оставам како што е може и 1 гига да ми отиде, со remove на програмот проблемот не се решава па морам да го преинсталирам целиот виндолс.
  Дали некој знае што е проблемов?
   
 7. boris.edr

  boris.edr
  Intern

  46
  0
  22 Мај 2008
   
 8. Eva Molotow

  Eva Molotow
  Intern

  106
  30
  14 Април 2008
  Женско
  Пробај конектирај се со друг клиент, на пример Trillian или Pidgin.
   
 9. ekonomist

  ekonomist
  Gaining Experience

  1,006
  419
  17 Јуни 2008
  А да инсталираш Live Messenger??? Пробај со тоа. А исто така има многу страни кај што можеш да користиш MSN. На пр.
  www.meebo.com
  www.ebuddy.com
   
 10. Stane

  Stane
  Gaining Experience

  2,497
  76
  4 oктомври 2007
  Брат а да не имаш мењато нешто во времето(датата,саатот) на
  виндовсот?
   
 11. Psychoo

  Psychoo
  Intern

  374
  7
  1 Мај 2008
  Машко
  А види дали ти се проксите добро наместени
   
 12. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  Mr. Sensei

  4,837
  825
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
  Да појаснам..
  Отвори IE, оди tools, оди internet options, следно connections, потоа отвори LAN settings, и доколку не е штиклирано Auto detect settings, штиклирај го, а ако е штиклирано
  Proxy server одштиклирај го.
   
 13. Kuzma

  Kuzma
  Баниран/a

  52
  0
  18 Јуни 2008
  1) Грешка прокси подесувања во ИЕ
  2) Часовникот ти покажува грешка време или дата (Ако ти се појавува “80048820“)
  3) Проблеми со Фајрвелот
  4) Не ти е рег. softpub.dll

  1) За проблемот да го решиш со ИЕ, следи ги чекорите на Фузи.
  2) Регистрирај го softpub.dll
  Кликни на Start -> Run и пиши
  Код:
  regsvr32 softpub.dll
  
  3) Ако имаш наместено грешка време и дата, провери на некој сајт на интернет па смени на компјутерот.
  4) Исклучи фајрвелот и провери дали ќе сака да се логира. Ако користиш Norton, види да не имаш штиклирано нешто во заштитата, што може да ги го блокира мсн.
   
Слични теми
 1. Freaker
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,463
 2. MIDNIGHT WALKER
  Одговори:
  28
  Прегледи:
  3,713
 3. cyber_junkie
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,275
 4. Marko
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  2,113
 5. petar.bt
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  2,044
Вчитување...

Сподели

Вчитување...