• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Problem so MSN messenger - pomos

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

TheWizzz

Intern
1 ноември 2007
123
3
Problem so MSN messenger - pomos [Reseno]

Prostete, neznam dali temava e za ovde, ako treba, neka se premesti, no ako moze nekoj neka mi pomogne. Imam problem so MSN-to. Pri startuvanje na MSN-to se javuva slednava poraka: - "Windows cannot find 'Loader.exe'. Make sure you typed the name correctly, and then try again. To search for a file, click the Start button, and then click search." -

Po ova, otkako klikam OK, MSN-to raboti i mozam da se logiram. Go preinstalirav, i povtorno istoto se pojavuva. Sto moze da bide. Kako mozam da napravam ova da ne se pojavuva. Ako znae nekoj, ako moze neka pomogne. FALA.


Da, imav instalirano MSN Discovery, i mislam deka otkako go izbrisav, pocna da se pojavuva ova. Kako da napravam da ne se pojavuva veke.
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
MSN Discovery е и мсн и add-on(како мсн плус)
 
D

DimitarMK

Гостин
MSN Discovery е аддон за мсн како што кажа hmmm, знам дека на повеќето од кога ќе го избришат тој додаток им се појавува истиот проблем што му се појавува на TheWizzz.
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Го има инсталирано, колега ми е ТheWizzz, само што и јас во имав MSN Discovery а тоа што му фали него не ми дава дека кај мене го нема
 

Dac-14

Intern
12 декември 2007
75
0
И јас си имав ист проблем.Пробај вака:
1.Прво оди во FOLDER OPTIONS и направи да ти ги покажува скриените фолдери.
2.Оди во C\Document and Settings\*****\Local Settings\Temp и тука избриши све што има врска со МДЛ т.е можеш и све да си избришеш не ти треба ништо.
3.И после пробај да се сингираш на мсн и види дали ќе ти го покаже тоа.
Забелешка: На местото на Ѕвездите е ТВОЈОТ акоунт.Со среќа,се надевам дека ти помогнав???
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,678
Мислења
862,172
Членови
30,037
Најнов член
miki11
На врв Дно