• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Problem so mrezna

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата

James

Intern
8 јули 2008
336
13
Вака зет ми ми се јави и ми вика не му чини сметачот :))
Мислел дека нема интернет ама кога се јавил во он.нет му кажале дека има и дека проблемот е до него. Му кажале дека му е изгорена мрежната ама кога му реков да оди во Control Panel>Network Conection ми кажа декa му пишува само дека е Cable unpluged (му реков да ги провери сите кабли - пак ништо). E сега треба јас да одам да средам па прашањево ми е дали може проблемот да е до мрежната, да изгорела и пак да ја има во network connetction, или не. Дајте решение да не го разочарам зет ми утре.
P.S. Има WADSL

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,266
312
Ај нека проба со други кабли од мрежната. Може и то да е проблемо...

StenmarC

Intern
16 април 2007
716
13
stenmarc.blog.com.mk
Може. Ми се има случено мене ова. Ставаш кабел - не реагира. Купуваш за 250 денари нова мрежна картица и немаш гајле.

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
Мораш да појдеш да провериш,
за секој случај, ако имаш не-интегрирана мрежна картица во твојот компјутер - земи ја за да провериш дали е навистина рикната неговата

• Ја почнал/а темата

James

Intern
8 јули 2008
336
13
Мојата е интегрирана и затоа прашувам дали е можно да е рикната а пак да ја пријавува, да не му купувам џабе мрежна.
А у случај да е до мрежна имате некоја препорака за мрежна или не е битно само да е над 400ден :D

Laki Luciano

Intern
27 мај 2008
332
3
Ако неможеш со друга мрежна, а и да не се замараш со вадење/ставање мрежна во компјутер, пробај со друг компјутер (немора твојот да го носиш ако сте далеку, нека позајми зет ти од комшии :) ). Ако сепак излезе проблем мрежната, тогаш Realtek 350 денари ја земав.

M

Mr.Alien

Гостин
Провери и со друг кабел - да не е некоја жичка отидена/скината? И тоа знае да прави проблеми......

• Ја почнал/а темата

James

Intern
8 јули 2008
336
13
Sorry Средено е талентот сакал да си смени password ама по некое време си рекол (кликнал) ОК не го мењам и после не му чинела мрежната. Го утнал password - от кога отидов таму се згазив од смеење и после сестра ми ќе ме убиеше со сум му се смеел ама што сум ја крив.
BTW Case closed
ФАЛА НА СИТЕ:bravo:

Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,580
Мислења
823,893
Членови