• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проблем со Mozilla за форуми

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
893
71
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Зошто некогаш кога посетувам форуми (во последно време се почесто) се јавува пореметување на сликата, некои теми се во домен на мониторот, а некои се настрана и одвај можеш да кликнеш на нив и да ги видеш, буквите исто така се пишуваат една врз друга.
Користам Mozilla Firefox со AeroFox тема.
Дали може да биде до темата?
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Која верзија користиш? Со друг прелистувач го немаш тој проблем?

Кај ме е е се во ред, пробај со default темата..
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
И види да не е проблем до некој друг plug-in, ако имаш инсталирано.
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
нема везе до темата на мозила
јас ја користев таа до пред некоја недела
сеа јакористам
aquatine black gloss слична е

најверојатно е до форуми
пробај исчисти кеш на мозила рестартирај ако па прави направу упдате на мозила
да не ја користиш најновата 3 верзија ако да врати си се на 2ката
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
Зошто некогаш кога посетувам форуми (во последно време се почесто) се јавува пореметување на сликата, некои теми се во домен на мониторот, а некои се настрана и одвај можеш да кликнеш на нив и да ги видеш, буквите исто така се пишуваат една врз друга.
Користам Mozilla Firefox со AeroFox тема.
Дали може да биде до темата?
Истото ми се случи али при следното отварање на страната се се среди:ermm:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,751
Мислења
849,911
Членови
29,460
Најнов член
Jkana
На врв Дно