• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Problem so monitorot

  • Ја почнал/а темата
  • #1

BaDMaN

Gaining Experience
26 април 2007
115
87
Zdravo i pozz do site clenovi na IT forumot... Imam eden problem ... imam LCD 19" Proview monitor i koga mi se startuva kompjuterot mi prikazuva Volume (od menito na monitorot shto e) i kako se namaluva i koga se namali do 0 si ostanuva na monitorot a nitu edno kopce ne raboti. Probuvav da go isklucam na podolgo vreme no pak istiot problem... ako ima nekoj predlog molam da mi pisete na [email protected]..
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
Не ти пишувам на маил чисто од оглед на целата поента на форумов...
А мене како што ми се гледа, пробај да видиш копчето на мониторот за volume да не ти е заглавено....
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,807
Мислења
850,878
Членови
29,494
Најнов член
Nikimoler
На врв Дно