1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем со монитор

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од ekonomist, 25 Декември 2019.

 1. ekonomist

  ekonomist
  Gaining Experience

  962
  391
  17 Јуни 2008
  Имам проблем со мониторот, кога играм или кога гледам видеа ми се појавуваат некои чудни зелени линии. Прво мислев дека е до графичката картичка на PC-то, ама еве сега истото ми се случува и на поврзан лаптоп.
  Не верувам дека е и до каблите, затоа што и PC-то и лаптопот се поврзани со различен кабел.
  Ќе ве замолам некој ако знае што е проблемот да каже, да знам кај да го барам чарето. (видео во прилог)
  Мониторот е Benq GW2270
   
 2. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,201
  7,124
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Абе другар па се е зелено овде и теренот и дресовите :D

  Исклучи AMA во опциите на мониторот.
   
  gocetan, Avid и на ekonomist им се допаѓа ова.
 3. ekonomist

  ekonomist
  Gaining Experience

  962
  391
  17 Јуни 2008
  Хаха, па некако најдобро се гледаше на тоа видео.
  Ама битно се среди, фала многу. Може да се затвори темата.


  Sent from my iPad using Tapatalk
   
  На ARMac му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...