• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проблем со микрофон

  • Ја почнал/а темата
  • #1

reng

Intern
13 август 2007
683
19
Микрофонот работи одлично, но неможам да го користам. Кај подесување на гласноста на микрофонот доле има само селект, а не муте. Звучната мислам дека е интегрирана на Интел P35 матична плоча. На двата приклучоци е исто.
 

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
Селект има доколку ти е ставено во рекординг мод...
Master Volume -> Options -> Properties -> od Adjust Volume For избери "Playback"... i O.K.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

reng

Intern
13 август 2007
683
19
Селект има доколку ти е ставено во рекординг мод...
Master Volume -> Options -> Properties -> od Adjust Volume For избери "Playback"... i O.K.
Двете се playback sigma tel audio 1 и sigma tel audio 2. Пак не работи. Доколку беше едноставно мислам дека ќе го решев досега.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

reng

Intern
13 август 2007
683
19
Изгледа е хардверски проблем само зошто па имам звук, а неможам да снимам глас.
 

coolboy

Intern
30 ноември 2007
13
0
лоооол!!!
и јас имам ваков проблем..................ако знае некој нека ми помогнеее........плс

пс......го решив проблемот
 

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,673
191
www.zeroscience.mk
а како ? можеше да споделиш... а ако не сакаш да споделиш како си го решил проблемот...не пишувај воопшто "го решив проблемот" ...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,712
Мислења
849,199
Членови
29,439
Најнов член
magicdadi
На врв Дно