• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проблем со месенџер

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
Користам Windows Live Messenger 8.1 но откако направив Windows update на Вистата, не можам да се логирам.

Еророт е 80072745.

Побарав на Гугл, случајно да не е решен овој проблем на некој форум, но не најдов резултат.


Ако некој има искуство со овој ерор, совети се добредојдени.
Благодарам однапред!
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Име Nod-от ти блокира портата, исклучи го firewall-oт и провери дали ќе се конектира. Ако се конектира тогаш тоа е проблемот.
 

TheWizzz

Intern
1 ноември 2007
123
3
побарав на гугле..и најдов ист таков проблем кај што се жалат а како проблем поврзан со ова е NOD 32 кој знам дека го инсталира кај тебе...епа решение вика дека треба да направиш disable на firewall, antivirus и antispam protection да се уклучиш на msn и после да направиш enable на овие три...ај пробај и кажи што ке направиш...(брзина убија..Commie ме претекна:p)
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,326
28,670
kalco.ru
Ја мислам дека неможеш да се логираш поради тоа што абдејтуван ти е виндовсот а мсн-то ти е за постари верзии на виндовс.Пробај инсталирај 8.5 мсн и би требало да не се јавува повеќе проблемов
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
Проблемов се реши сам. по неколку часа пак пробав да се логирам и успешно беше.

Фала на сите за тоа што се потрудија.
бтњ тракилаки фала за линковите, ќе послужат доколку се појави истиов проблем.
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
Проблемов се реши сам. по неколку часа пак пробав да се логирам и успешно беше.

Фала на сите за тоа што се потрудија.
бтњ тракилаки фала за линковите, ќе послужат доколку се појави истиов проблем.
И јас го имав истиот проблем и ми се реши сам... Ништо чудно... After all, Microsoft is... Miscrosoft :p
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,717
Мислења
856,007
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно