Проблем со Lonksys RT31P2

Дискусија во форумот 'VoIP' започната од daceee90, 2 Март 2011.

 1. daceee90

  daceee90
  Intern

  233
  9
  2 Март 2008
  Вака како рутер ми функционира се ама кога идам на воис ми дава следново

  Please contact your service provider for further information.

  до пто би можело да биде и како може да се реши рутерот е нов денеска го зедов поздрав
   
 2. Dr.Loop

  Dr.Loop
  Intern

  36
  0
  21 Април 2007
  Од каде го имаш набавено, одредени уреди на Linksys од страна на перовајдери се носат "заклучени" односно затворени заради администрација и заштита на истите. Пр. SPA2101R можеш да ја нарачаш со модифициран фирмвер (поголема серија) меѓу кои има можност да ја добиеш затворена, односно по првото сетирање таа е затворена од LAN страна, додека пак администрацијата ја добиваш со типкање на нумерички пас директно на уредот преку телефон.

  Пробај да и стаиш друг фирмвер, со тоа што ако планираш да го користиш со pppoe конекција ке ти прави проблем, сесијата знае често да смрзне-дисконектира...
   
Слични теми
 1. Freaker
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,267
 2. MIDNIGHT WALKER
  Одговори:
  28
  Прегледи:
  3,033
 3. cyber_junkie
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,138
 4. Marko
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,866
 5. boris.edr
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,675
Вчитување...

Сподели