• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проблем со логото

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
Имате проблем со логото при отворање на форумот со IEи проблем со ширината на сајтот при што се појавува scroll bar доле и се изместува цело мени со се линкот за непрочитани мислења. Овој проблем се појавува при отворање со Мозила.

 
  • Ја почнал/а темата
  • #2

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
Не видов дека веќе имало тема во врска со проблемов.. па можете да ја избришете мојава.
btw што е со логово при ИЕ?
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
колку што се сеќавам IE нема баш поддршка за транспарент позадини :)
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,398
1,098
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Со нормален код во ИЕ нема транспарентност, ама со неколку реда код се средува.
 

D

Администратор
31 март 2007
3,274
1,919
www.iwmnetwork.com
ИЕ нема поддршка за ПНГ транспарентност. Т.е. постарите верзии на ИЕ, Како на пример 6-ка.
 

MetalGear

Gaining Experience
14 април 2007
2,997
494
www.ibiz.mk
ИЕ нема поддршка за ПНГ транспарентност. Т.е. постарите верзии на ИЕ, Како на пример 6-ка.
a не ми е јасно и зошто ви е транспарентно логото
кога позадина е градиент и нема многу потешко да е

али нема везе
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,542
Мислења
820,225
Членови
28,210
Најнов член
iledimovski
На врв Дно