1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем со логирање на скајп!

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од maci, 22 Декември 2010.

 1. maximilian

  maximilian
  Gaining Experience

  1,064
  74
  26 Март 2008
 2. Vlado.T

  Vlado.T
  Intern

  233
  13
  28 Мај 2010
  Машко
  Зошто би лажел???...
   
 3. ки4ма

  ки4ма
  Intern

  234
  17
  21 Февруари 2008
  Машко
  На работа работеше и на телефонот ми функционира а на домашниот убунту не сака, има некои новости или нешто оти на скајп страната исто е од вчера.
  Додаток... конечно проработи и на убунту....
   
 4. ''TcM>>

  ''TcM>>
  Intern

  961
  39
  6 Јануари 2008
  Машко
  Ох, па јас веќе го имав решено проблемот :p

  Во Command Prompt (start->run->"cmd") пишав:
  ipconfig /release
  ipconfig /renew

  и после тоа решен беше проблемот :)
   
 5. ки4ма

  ки4ма
  Intern

  234
  17
  21 Февруари 2008
  Машко
  @''TcM>>
  Го решија луѓето од скајп иначе ти и ја шо ќе го решевме.....
   
 6. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,748
  287
  18 Мај 2007
 7. ''TcM>>

  ''TcM>>
  Intern

  961
  39
  6 Јануари 2008
  Машко
  а иначе зошто се случило ова знае некој? Конкретно не можам да најдам ништо..
   
 8. Nakolce

  Nakolce
  Gaining Experience

  941
  87
  18 Септември 2009
  Незнам зошто се случило но кај мене пак не работи....
   
 9. maci

  maci
  On your way to fame

  2,912
  650
  2 Април 2008
  Hello dear users of Skype, due to the extremely large number of subscribers of Skype, now numbering 800 million, our server has serious difficulties. Now began a campaign to remove unused accounts Skype. Send this message to at least 15 of its subscribers who are on the line to show us that you are an avid user of Skype. If you do it in 2 days you will be assigned to inactive users Skype and your account will be frozen for an indefinite period of time

  ова ми стигна на скајп од една пријателка
   
 10. ''TcM>>

  ''TcM>>
  Intern

  961
  39
  6 Јануари 2008
  Машко

Сподели

Вчитување...