• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Problem so Local Area Connection

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Turbut

Intern
13 јуни 2008
31
0
Moze li nekoj da mi kaze zasto posle resetiranje na PC-to nemam net a mrezata si e ok...ke napravam Disable pa posle Enable so edene zbor ke resetiram Local Area Connection pa posle ova imam net bez problem....Mislev deka e do mreznata na maticnata pa staviv uste edna mrezna i preku nea e istiot problem. Ima li nekoj ideja sto bi mozelo da e???
Fala...
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
На кој ISP си ? Јас сум на но.нет и јас имав сличен проблем,и не го решив,тоа мислам дека е до нив :muahaha:
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
Toa sto ti go kazaa drugite e prvata mozna opcija a vtora mozna opcija ti e da imas zakaceno nekoe virusce. Probaj prvo iscisti kes i kukis od brauzerot.... a posle ako ako nejke pak skeniraj. Mada pomala verojatnost e da e nekoe virusce ali nisto ne e iskluceno .... sum sretnal i takvi slucai.
 

spiderman

Intern
16 април 2007
783
44
Toa sto ti go kazaa drugite e prvata mozna opcija a vtora mozna opcija ti e da imas zakaceno nekoe virusce. Probaj prvo iscisti kes i kukis od brauzerot.... a posle ako ako nejke pak skeniraj. Mada pomala verojatnost e da e nekoe virusce ali nisto ne e iskluceno .... sum sretnal i takvi slucai.
Се согласувам ..Станува збор за вирус. Маани еден формат и ќе биде се во ред..ах Каролина:D:D:D:LOL: малку офф топик не е на одмет:LOL::LOL:
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Можеби е до антената а можеби до мрежата на оннет или пак најверојатно е вирус кој го блокира тој трафик кој служе за регистрирање на интернет серверот.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,727
Мислења
849,543
Членови
29,448
Најнов член
Whale332
На врв Дно