• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проблем со Live Messanger ver2009 beta

  • Ја почнал/а темата
  • #1

bingo

Intern
29 јуни 2008
38
0
Имам еден проблем што страшно ме нервира.На почетокот ретко се случуваше но во скоро време се почесто и почесто .Имено на месинџерот му се дешава тотално да се замрзне и потоа следи рестарт. Пробав со реинстал но пак се јавува истиот проблем:ua::ua: Баш кога ми е најпотребен следуваат 10 рестарти еден по друг се додека не се стабилизира. :lut2::lut2:
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Samoto ime kazuva deka e BETA verzija koja e polna so dupki. Instaliraj si nekoj postar mesenger i teraj rabota.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

bingo

Intern
29 јуни 2008
38
0
8.5 не сака да се инсталира ми тражи некој windows update agent 5.1 .Додека да излезе финалната верзија ке се пребацам на meebo :tainstven:Сепак мислам дека не е до тоа што е бета бидејќи кај повеќето другари фукционира туку нешто во врска со мојот антивирус има нешто што се вика IM(live messanger) encryption.
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
8.5 не сака да се инсталира ми тражи некој windows upgrade agent 5.1 .Додека да излезе финалната верзија ке се пребацам на meebo :tainstven:Сепак мислам дека не е до тоа што е бета бидејќи кај повеќето другари фукционира туку нешто во врска со мојот антивирус има нешто што се вика IM(live messanger) encryption.
BitDefender имаш? Ако имаш BitDefender, не е до тоа проблемот.
 

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
Напрај си апдејт на windows после ќе можеш да инсталираш 8.5, под претпоставка дека користиш пиратска верзија на windows пази зошто во апдејтите се спушта и windows genuine validation tool
 
  • Ја почнал/а темата
  • #11

bingo

Intern
29 јуни 2008
38
0
Или симултано зборувам со повеќе контакти или ми праќаат некој фаил, bdw имам BitDefender Total Security 2009
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,762
Мислења
850,109
Членови
29,466
Најнов член
ninobass
На врв Дно