• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Problem so licenca za Vista SP1

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Laki

Intern
24 февруари 2008
16
0
Pred izvesno vreme koga go startuvav PS-to na desctop-ot mi se pojavi prozorec so predupreduvanje deka licencniot period istekol.Pokraj drugoto mi se
sugerirase da napravam back up i da instaliram bilo koja verzija na Vista.Toa i
go napraviv,no prozorecot i ponatamu se javuva so istata poraka.Da napome-
nam deka ova samo se javuva posle instaliranjeto na SP1.Kako da go blokiram pojavuvanjeto na ovoj prozorec?
 

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
Вистата ти е пиратска и sp1 тоа го открил, деинсталирај го sp1 или купи си оригинал виста.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Laki

Intern
24 февруари 2008
16
0
Bi se slozil so tebe deka Microsoft preku SP1 gi detektira piratskite
kopii na Vista/kod KB940510/,no vo slucaj koga ti e vklucen auto
apdate-ot.Ako e detektirana kako piratska mojata kopija,kako sto ti tvrdis,Vista-ta ke mi bese potpolno blokirana za koristenje a toa kaj mene ne e slucaj.Taa kaj mene normalno raboti,samo sto odvreme navreme se pojavuva ovo prozorec so sodrzinata koja ja navedov vo prethodniot post.
 

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
јас кога го инсталирав sp1 за вистата не ми ја блокира туку ми кажа дека имам уште 15 дена тест период и после тоа ќе се блокира, кога го избришав sp1 се врати во нормала, заедно со сите проблеми што ги имав со вистата а се надевав дека со sp1 ќе ми се решат, затоа сега користам Xp
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

Laki

Intern
24 февруари 2008
16
0
Freaker,da ti odgovoram prvo na tebe.Koga ce zavrsis so instali-
ranje na SP1, vo Velcome Center ti se pojavuva predupreduvanje
deka Vista-ta treba da ja aktiviras vo rok od 15 dena ili istata ce ti
bide blokirana.Toa znaci deka Microsoft instaliral timer vo Vista-ta koj treba da go stopiras,a toa se pravi so koristenje na odredeni
crack-ovi.Jas na toj nachin i ja aktivirav mojata VistaSP1,vsushnost
ja licencirav/Genuine Microsoft software/.Znachi problemot ne e vo toa sto Vista-ta ne e licencirana,tuku e vo toa sto mi soopstuvaat
deka licencniot period mi izminal.So ova mislam deka im odgovoriv i
na Todor 91 i Ivanus.Ako sakate ispratete gi iminjata na crack-ovite
koi gi koristite za aktivacija.
Pozdrav
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Народе, не навлегувајте во детали за кракување на програми или ОСови.
Друже лаки, консултирај се со мојот личен тренер овде, и мислам дека во рок од 2 мин ќе го најдеш тоа што го бараш. За кракови не прашувај овде.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

Laki

Intern
24 февруари 2008
16
0
Nemam potreba od krakovi, zasto gi imam.Poinakva mi bese namerata,bi rekol malo nedorazbiranje.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,735
Мислења
863,568
Членови
30,071
Најнов член
Aleksandar Kostovski
На врв Дно