• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проблем со LevelOne WBR-3406TX WAN подесување

  • Ја почнал/а темата
  • #1

GrazZ

Intern
17 април 2008
3
0
Кога го поврзувам интернетот (OnNet ADSL со Iskratel modem :ua: ) со WAN портата на LevelOne WBR-3406TX, и ги внесувам основните подесувања за PPPoE конекција на рутерот (username, password, dns, bla bla) ми доделува адреса 0.0.4.0 што нормално не функционира :lut2: .... Пред овој интернет имав WADSL и си вртеше конекција без проблем. Дали некој се сретнал со ваков проблем и ако знае нека пише решение :)
 

Vavo

Intern
20 октомври 2007
270
15
Skopje
Јас бев исто како тебе WADSL и сега сум на OnNet ADSL и работи со истиот тој рутер. Чепкај таму малце
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

GrazZ

Intern
17 април 2008
3
0
Јас бев исто како тебе WADSL и сега сум на OnNet ADSL и работи со истиот тој рутер. Чепкај таму малце
A и тебе ти дадоа Iskratel модем (личи на рутер.. со 4 портен свич е..можеби и е рутер некаков шугав).... или со d-link си.. да не има зафрканции со тоа...?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,040
Мислења
855,068
Членови
29,646
Најнов член
ununu
На врв Дно