1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем со лентата за алатки

Дискусија во форумот 'WordPress' започната од Dingo, 5 Декември 2016.

 1. Dingo

  Dingo
  Intern

  229
  32
  9 Август 2012
  Машко
  Студент
  Имам еден проблем, што ме нервира страшно последниот период.
  Имено, откако мигрирав од еден кон друг хостинг оператор, приметив дека ја немам (не ми се прикажува) лентата со алатки додека листа низ мојот сајт.
  Помислив да не е проблемот до мојот профил случајно и да не сум деактивирал (демаркирал) во самиот профил, но не, таму си е се` во ред.
  Истиот проблем го има и кај другите два профили што се на сајтот, односно и од нив кога ќе се вклучам не се прикачува горната лента, со што не можам директно да ги едитирам написите, туку морам да одам прво во wp-admin, па преку тоа да ги барам, што ми одзема прмногу време.
  Некој(а) да го имал(а) истиот проблем? Решение некое?
  Благодарам однапред.
   
 2. Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,263
  1,316
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
 3. Dingo

  Dingo
  Intern

  229
  32
  9 Август 2012
  Машко
  Студент
 4. Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,263
  1,316
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  twitter и twitter bootstrap се сосем различни ствари :p
   
 5. Dingo

  Dingo
  Intern

  229
  32
  9 Август 2012
  Машко
  Студент
  Аха, не се смеј, не сум стручен до толку :D
   
 6. Dingo

  Dingo
  Intern

  229
  32
  9 Август 2012
  Машко
  Студент
  @Pulse се среди проблемот, некој додаток со кеш-от правел проблем. Фала ти во секој случај што се обидеме да ми помогнеш.
   
  На Pulse му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. DynamicMK
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,406
 2. Stane
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,029
 3. Taurus
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,336
 4. Avid
  Одговори:
  39
  Прегледи:
  4,717
 5. l1d0v1c
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  2,164
Вчитување...

Сподели

Вчитување...